Україна і МВФ домовилися про нову програму фінансування  на 5 млрд доларів США

Україна і МВФ домовилися про нову програму фінансування на 5 млрд доларів США

13:02 Травень 23, 2020

Економіка 3250 4 хвилини

Представники Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владковою Холлар провели дистанційні обговорення з українською владою та досягли угоди на рівні персоналу за новою 18-місячної програми фінансування stand-by для подолання наслідків пандемії COVID-19,  повідомляє пресслужба МВФ.

          «Нова програма фінансування stand-by з запитуваною доступом до 3,6 млрд SDR (що еквівалентно 5 млрд дол. США) спрямована на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти владі впоратися з наслідками шоку від COVID-19, одночасно консолідуючи досягнення на сьогодні й просуваючи важливі структурні реформи, спрямовані на зменшення вразливості», – наводяться у повідомленні слова пані Владкової Холлар.

          За її словами, це гарантує готовність України повернутися до зростання і відновити ширші реформи, коли криза закінчиться. Очікується, що угода також стане каталізатором додаткової двосторонній і багатосторонній фінансової підтримки. «Угода підлягає затвердженню керівництвом Фонду та Виконавчою радою МВФ. Розгляд правлінням очікується в найближчі тижні», – повідомляється у релізі.

          Що цікаво, представник Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс раніше заявив, що фокус переговорів МВФ і України змістився на нову програму фінансування, яка допоможе впоратися з наслідками пандемії в економіці та сфері охорони здоров’я і може стати резервною, оскільки українська влада ще не виконала умови для отримання коштів за трирічної програми розширеного фінансування обсягом 5,5 мільярда доларів, про яку домовилися в грудні 2019 року. Національний банк України прогнозує отримання першого траншу МВФ на 2 мільярди доларів у другому кварталі 2020 року.

          Як відомо, президент України Володимир Зеленський вже підписав «антиколомойський» закон («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» № 590-ІХ – авт.), який Верховна Рада ухвалила 13 травня цього року.

          Документ, що його підписав Володимир Зеленський, передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку.

          Крім того, законом запроваджуються оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку. Такий крок сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.

          Реалізація положень закону допоможе підвищити якість та ефективність виконання Національним банком своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, завершити процедури виведення банків з ринку / ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня