У Китаї знайшли  гігантське нафтогазове родовище

У Китаї знайшли гігантське нафтогазове родовище

08:33 Лютий 28, 2021

Економіка 452 4 хвилини

Magyar

Не надто відома затока Бохайвань, яка простягається в північно-західній частині Жовтого моря, відокремлює китайський півострів Сантун від відкритих вод. Тут є значна кількість запасів нафти і газу, які  розростаються разом із нововиявленим родовищем, що приховує величезні запаси.

Нове родовище розташоване за 140 кілометрів від берегів Тяньцзіня, де середня глибина води становить 23 метри. Китайці очікують видобувати в середньому 1980 барелів сирої нафти та 300 тонн природного газу на день зі свердловини, яка буде побудована на основі попереднього буріння в цьому районі. В недалекому майбутньому видобуток може зрости   шляхом пошуку нових запасів, і тому багатий вуглеводнями морський район, відомий як «Бочжун 13-2», може стати одним із центрів видобутку нафти в Китаї. За оцінками Китайської національної офшорної нафтової корпорації (CNOOC), запланований середньодобовий обсяг видобутку нафти і газу зі свердловини становить відповідно 300 тонн і 150 тис. куб. м.

Як повідомляється, нове відкриття має геологічний запас, еквівалентний 100 мільйонам тонн нафти та природного газу.

Нафтове родовище затоки Бохайвань, ймовірно, розпочне видобуток у 2023 році, добуваючи 1,2 млн тонн на добу. До 2025 року Китайська національна офшорна нафтова корпорація (CNOOO) збільшить свій видобуток до 80 мільйонів тонн на рік.

CNOO, яка оголосила про відкриття, вперше повідомила про офшорні запаси в 2019 році, коли екперти припускали, що в затоці Бохайвань  можна видобути близько 100 млрд кубометрів природного газу. Оголошені нові запаси можуть зменшити імпорт та допомогти задовольнити підвищений попит Східного Китаю на природний газ.

У 2020 році видобуток природного газу в Китаї досяг 188,8 мільярдів кубічних метрів, збільшившись на 9,8 відсотка  порівняно з попереднім роком. Крім того, імпорт природного газу зріс на 5,3 відсотка до 102 мільйонів кубічних метрів.

На даний момент Китай є найбільшим імпортером нафти у світі, і цього року йому знадобиться   ще більше нафти. За даними Refinitiv, імпорт китайської нафти за дев’ять місяців цього року становив близько 370,7 млн тонн. Це на 14,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 26,2% більше, ніж у 2018 році.

Джерело: (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня