В Індії цьогоріч очікується рекордний урожай пшениці

В Індії цьогоріч очікується рекордний урожай пшениці

08:59 Лютий 28, 2021

Економіка 252 4 хвилини

Magyar

Індія, другий за величиною виробник пшениці у світі, навряд чи випередить Китай, але постійно зростаючі площі виробництва та сприятлива погода можуть призвести до безпрецедентного врожаю в країні.

У поточному сільськогосподарському році виробництво пшениці в Індії може досягти нового піку. Згідно з підрахунками аналітичної компанії Karnal, виробництво в країні може зрости до 115 млн. тонн із минулорічних 107 млн тонн, – передає портал RT.com. Збільшення відбувається в основному за рахунок зростання площ посівів, сприятливої ​​погоди та більш помірної заподіяної шкоди врожаю.

Нестримне зростання

Поточний сільськогосподарський рік розпочався в червні 2020 року і триватиме до липня 2021 року. Очікується, що збір урожаю в Індії почнеться на першому тижні березня. Про потужну пропозицію свідчить і той факт, що виробники пшеничного борошна за останній час знизили ціни до 12 відсотків.

Очікується, що в майбутньому надзвичайно хороший урожай утримуватиме ціни на низькому рівні, що також вплине на споживачів. Як наслідок, сильна тенденція продажів, яка вже спостерігалася в останньому кварталі, імовірно продовжуватиметься. Аналітики заявляють, що чергове падіння цін може відбутися у травні та червні, коли урожай буде зібраний.

До речі, виробництво пшениці в Індії неухильно посилюється з 2016–17 рр., значною мірою завдяки збільшенню оброблюваних площ. За даними уряду, в поточному сільськогосподарському році в країні було вирощено 34,63 млн га пшениці, що на 3 відсотки більше порівняно з попереднім роком.

Виробники та експортери

Окрім постійного збільшення виробництва, цього року може зрости і експорт Індії, особливо якщо уряд підтримає його. Такий поворот подій став би інтригуючим, оскільки індійський експорт пшениці зазвичай незначний. Очікується, що в поточному сільськогосподарському році Індія продасть 3,5-4 млн тонн пшениці іншим країнам Азії, тоді як у попередньому році це число становило усього 0,18 млн тонн.

Для порівняння, найбільший у світі експортер пшениці – Росія – у 2019-2020 сільськогосподарському році продала на зовнішній ринок 35 мільйонів тонн, попри те, що маючи 85 мільйонів тонн виробництва, вона була лише третім за величиною виробником у світі. Китай, найбільший у світі виробник пшениці, вирощує продукцію переважно на внутрішній ринок. Країна за останній сільськогосподарський рік виробила понад 134 мільйони тонн пшениці, але майже не експортувала її.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня