В Індії заборонять використання криптовалют

В Індії заборонять використання криптовалют

19:42 Лютий 28, 2021

Економіка 491 4 хвилини

Magyar

«Резервний банк Індії заборонить будь-яке використання віртуальної валюти», – оголосив чиновник з міністерства фінансів країни.

В Індії буде введена повна заборона на інвестиції в криптовалюти, а існуючим інвесторам нададуть перехідний період для виведення своїх активів.

Високопоставлений чиновник міністерства фінансів заявив, що криптовалюта не є фіатною й не підтримується Резервним банком Індії. Її використання в усіх формах буде заборонене новим законом, який незабаром винесуть на розгляд парламенту.

Хоча уряд вже визначив питання криптовалют як пункт порядку денного на парламентському засіданні щодо бюджету, заборона не буде введена відразу, тому учасники ринку, які інвестують у цифрову валюту, матимуть час ліквідувати свої операції.

Інвесторам криптовалют буде надано перехідний період від трьох до шести місяців після набуття чинності новим законом для ліквідації інвестицій. Мета законопроєкту – створити сприятливу основу для офіційної цифрової валюти, яка буде випущена Центральним банком Індії. Документ також спрямований на заборону всіх приватних криптовалют у країні, проте він допускає певні винятки для просування базової технології криптовалют  та їхнього використання.

Міністр фінансів Нірмала Сітхараман заявила, що новий закон створений на основі китайського регулювання, яке фактично повністю виключає використання криптовалюти в торгівлі. Водночас уряд працює над випуском власної віртуальної валюти. Закон невдовзі відправлять у Союзний кабінет для затвердження. Китай вживав заходів для перешкоджання поширенню криптовалют із 2017 року, поки врешті-решт не був заблокований увесь доступ до бірж криптовалют.

«Ми всі чекаємо на подробиці про закон, який визначить наш курс. Якщо уряд продовжить забороняти всі криптовалюти, крім тієї, яку підтримує держава, нам не буде сенсу продовжувати свій бізнес в Індії. Інвестори розуміють, що заборона не стане раптовою й уряд надасть їм певний час. Тому вони не збираються відразу ж усе продавати», – зазначив співзасновник та генеральний директор Bitcoin та Blockchain Сатвік Вішванат (Sathvik Vishwanath).

За його словами, в Індії вартість криптовалюти впала на 30% у період із 30 січня по 1 лютого після оприлюднення намірів уряду. Однак відразу після цього ринок оживила заява Тесли про те, що компанія інвестує значну суму в біткоїни, їх також можна буде придбати в американської технологічної компанії. Інвестори знають, що заборона не стане раптовою, тож намагаються виграти час для себе, перш ніж продати свої криптовалютні активи.

З 2017 року в Індії  існує комітет для вивчення питань, пов’язаних з віртуальними валютами. У 2018-му почалися часткові заборони на криптовалюту після того, як була виявлена низка шахрайських махінацій. Зрештою у 2019 році комітет оприлюднив остаточний звіт, зокрема законопроєкт, який забороняє весь ринок приватних криптовалют.

Джерело: (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня