Рекордно високі ціни на продукти харчування у всьому світі

Рекордно високі ціни на продукти харчування у всьому світі

12:20 Березень 6, 2021

Економіка 1105 2 хвилини

Magyar

У лютому цього року світові ціни на продовольство піднялись до найвищого рівня з липня 2014 року, згідно з розрахунками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), зростання спостерігалося протягом дев’яти місяців поспіль.

Індекс цін у лютому становив 116 пунктів, що на 2,4 відсотка більше порівняно з минулим місяцем та на 26,5 відсотка порівняно з лютим минулого року, – повідомляє інформаційний портал MTI, з посиланням на дані FAO, опубліковані на офіційній сторінці організації у четвер.

Індекс цін на продовольство FAO – це зважений індексом торгівлі показник, який враховує ціни на міжнародному ринку п’яти найважливіших продовольчих товарів – рослинних олій, круп, м’яса, молочних продуктів та цукру.

У лютому індекс ціни на цукор зріс найбільше – на 6,4 відсотка – через зменшення виробництва продукту в основних країнах-виробниках, тоді як азіатський його імпорт різко підвищився.

Минулого місяця індекс цін на рослинні олії піднявся на 6,2 відсотка, до найвищого рівня з квітня 2012 року.

У лютому порівняно з попереднім місяцем індекс цін на молочні продукти зріс на 1,7 відсотка, круп – на 1,2 відсотка, а м’яса – на 0,6 відсотка.

Торік середній індекс цін становив 97,9 пункту, на 3,1 відсотка вищий, ніж у 2019 році, але більш ніж на 25 відсотків нижчий за історичний пік 2011 року.

Джерело: atv.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня