В Іспанії внутрішній туризм обмежений, але туристів із-за кордону прийматимуть

В Іспанії внутрішній туризм обмежений, але туристів із-за кордону прийматимуть

08:32 Березень 7, 2021

Економіка 454 4 хвилини

Magyar

Іспанський туристичний сектор залишається в штучно викликаній комі після майже року рекордно низької активності. Однак зараз обмеження будуть встановлені на провінційному рівні, що має дивний вплив і на туризм також.

Черговий спалах епідемії на початку 2021 року призвів до нових обмежень мобільності на європейському континенті, а в Іспанії це створило парадоксальну ситуацію: хоча регіональні транскордонні поїздки в основному заборонені, міжнародних пасажирів все ще пускатимуть до країни.

Протиріччя можна пояснити тим, що під час другого надзвичайного стану за прийняття рішення щодо обмежувальних заходів несуть відповідальність регіональні уряди країни. А це, на відміну від періоду з березня по червень минулого року, – коли усі ключові рішення приймав центральний уряд відповідно до повноважень, передбачених першим надзвичайним станом, – є зовсім протилежним сценарієм.

За чинною законодавчою базою регіональні органи влади можуть закрити власні кордони, за винятком основних внутрішніх поїздок. Однак вони не можуть заборонити європейським мандрівникам проїжджати через міжнародні кордони, такі як централізовані аеропорти чи порти. Іспанський уряд обмежує лише необов’язкові поїздки з Великобританії та країн, що не входять до ЄС.

Єдиною умовою, встановленою для пасажирів, що прибувають повітряним або морським транспортом, є наявність негативного ПЛР-тесту, хоча це не є обов’язковим для пасажирів, які прибувають наземним транспортом. До цього часу кількість мандрівників із-за кордону дещо контролювало те, що їх країни значно обмежували подорожі за кордон.

Статистика за січень

Таке специфічне рішення у поєднанні з поганою епідеміологічною ситуацією, яка наступила після різдвяних свят, призвело до непередбачуваного «перезапуску» туристичної галузі Іспанії. Незважаючи на відкриті кордони, в січні до країни прибуло лише 434 362 іноземні мандрівники, що на 89,5% менше, ніж того ж місяця в 2020-му. Згідно з даними, опублікованими Національним інститутом статистики (INE) у вівторок, зменшення витрат було таким самим драматичним: 452 млн євро, що означає зменшення на 90,5% порівняно із січнем 2020 р.

Все це додається до історично жахливого 2020 року, який дав найгірші показники прибутку та витрат за останні 50 років. Туристична галузь може лише сподіватися, що кампанія вакцинації допоможе врятувати літній сезон.

Особливо від коронакризи постраждали ділові поїздки. Більшість ярмарок та професійних заходів було скасовано, а ті, які все ж проводились, були перенесені у віртуальний простір. Подібна ситуація була і з діловими зустрічами.

Тим не менше, зменшення кількості подорожей із метою відпочинку є настільки значним, що частка ділових поїздок усе ще залишається найвищою у відсотках порівняно з усіма іншими подорожами до Іспанії: 37% поїздок у січні були для ділових цілей, тоді як у грудні це число становило 41%.

Джерело:  (kitekinto.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня