Нафтова компанія із найбільшою заборгованістю у світі знайшла родовище нафти об’ємом 600 млн барелів

Нафтова компанія із найбільшою заборгованістю у світі знайшла родовище нафти об’ємом 600 млн барелів

09:52 Березень 23, 2021

Економіка 2931 4 хвилини

Magyar

Одне з найгучніших повідомлень щодо ринку нафти за останній період пов’язане з Мексиканською Pemex – цього тижня компанія оголосила, що знайшла родовище із 600 мільйонами барелів нафти. Це є надзвичайно гарною новиною для цієї державної компанії, оскільки Pemex є нафтовою компанією із найбільшою заборгованістю у світі.

У четвер мексиканська державна нафтогазова компанія Petroleos Mexicanos (Pemex), – яка ще зовсім недавно була відома як нафтова компанія із найбільшою заборгованістюу світі, – виявила велике родовище нафти.

Керівник компанії Октавіо Ромеро Оропеза в інтерв’ю 14 березня зазначив, що в південно-східному мексиканському штаті Табаско було виявлено величезне родовище нафти. Тоді він не розкрив точних його розмірів, лише натякнув, що воно може позмагатись із нафтовим родовищем Кескі, яке вважалось найважливішим дослідженням мексиканського ринку з 1987 року.

Однак 18 березня, у четвер, точні дані таки були опубліковані. За словами Ромеро початковий обсяг запасів родовища оцінюється в 500-600 млн барелів нафти, а видобуток нафти в країні до 2021 року дорівнюватиме 2 млн барелів на добу, – передає Reuters. На сьогодні Pemex виробляє приблизно 1,7 мільйона барелів нафти на добу. Для порівняння, у першому кварталі 2021 року середньодобове споживання нафти у світі становило близько 97 млн барелів.

І це було б дуже серйозним кроком для Pemex, оскільки видобуток нафти компанії стабільно зменшувався протягом останніх шістнадцяти років поспіль. Крім того, постійний спад призвів до того, що Pemex став нафтовою компанією із найбільшою заборгованістю у світі.

Згідно із заявою самої компанії, її загальний фінансовий борг на кінець минулого року становив 113,2 млрд доларів США, попри те, що уряд Мексики надав компанії значні субсидії.

Однак зараз Pemex отримає ще й додаткову допомогу, оскільки уряд Мексики фактично взяв на себе регулярні виплати боргу компанії на цей рік. До 2021 року так звані “виплати для амортизації боргу” перевищать 6 мільярдів доларів.

Рішення уряду цікаве також тому, що тим часом дефіцит бюджету Мексики цього року збільшиться до 4,1 відсотка ВВП, і субсидії Pemex ще більше збільшать нестачу державних коштів, – заявили ще в лютому аналітики Moody’s.

Кредитно-рейтингове агентство підрахувало, що лише цього року Pemex потребуватиме близько 14,7 млрд доларів державної допомоги.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня