Антимонопольний комітет почав розслідувати подорожчання цукру

Антимонопольний комітет почав розслідувати подорожчання цукру

13:53 Квітень 6, 2021

Економіка 1002 2 хвилини

Magyar

 Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор”. У АМКУ вбачають ознаки антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

За даними АМКУ, з вересня 2020 року Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор” схоже підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020-го – в середньому на 48%.

У комітеті не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки. Хоча обсяги виробництва цукру у 2020 скоротилися на 22,3%, “водночас дефіциту в Україні не спостерігалося з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту і суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання”.

Крім того, за даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування, зазначили в АМКУ.

“АМКУ вбачає, що група “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор” знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень”, – йдеться в повідомлені.

За даними АМКУ, сукупна частка групи “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор” на загальнодержавному ринку є значимою для впливу на ринок і становить біля 40%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня