НБУ підвищив облікову ставку

НБУ підвищив облікову ставку

15:38 Квітень 16, 2021

Економіка 903 3 хвилини

Magyar

У четвер, 16 квітня, Національний банк України (НБУ) вирішив другий місяць поспіль підвищити процентні ставки значно суттєвіше, ніж очікували аналітики, – передає Portfolio  з посиланням на інформаційний портал Reuters.

Центральний банк скоригував базову ставку на 100 відсоткових пунктів – з 6,50% до 7,50%. «Цей крок спрямований на поступове сповільнення інфляції в другому півріччі 2021 року та повернення її до цілі 5% уже в першому півріччі 2022 року», – пояснили в НБУ. Зазначається, що експерти очікували меншого підвищення ставки – усього на 50 відсоткових пунктів.

У березні річна інфляція в Україні вже становила 8,5 відсотка після січневих 6,1, в межах якого в країні, зокрема, зросли ціни на продовольство. У червні минулого року центральний банк знизив базову ставку до 6 відсотків із 8.

До речі 6 відсотків – це найнижча процентна ставка за часи незалежності країни. З квітня 2019-го до червня минулого року базову ставку зі “стартових” 17,5 відсотка знижували вісім разів, включаючи чотири зниження процентних ставок минулого року.

За непідтвердженими даними, валовий внутрішній продукт (ВВП) країни минулого року впав на 4,4 відсотка. З огляду на втрати від пандемії Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%. Минулий рік був першим із 2015 року, коли показники української економіки знизились, тоді ВВП впав на 9,8 відсотка. Економіка України зросла на 3,2 відсотка у 2019 році, на 3,3 відсотка у 2018 році та 2,5 відсотка у 2017 році.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня