Україна вводить спецмито на імпорт автобусів і вантажівок з Білорусі

Україна вводить спецмито на імпорт автобусів і вантажівок з Білорусі

16:03 Квітень 22, 2021

Економіка 453 3 хвилини

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України вирішила ввести спецмито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів з Білорусі в розмірі 35% від митної вартості. Як повідомляється в рішенні комісії в Урядовому кур’єрі, таке рішення прийнято через дискримінаційні і недружні дії з боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування.

“Спеціальне мито застосовується до встановлення факту припинення Республікою Білорусь дискримінаційних і недружніх дій щодо України”, – ідеться в рішенні.

Рішення про введення спецмита вступає в силу через 10 днів із дня публікації.

Як пояснили в комісії, було встановлено, що уряд Білорусі створив штучні бар’єри щодо імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору і нерівних умов участі в держзакупівлі, в результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Білорусі.

“Такі дії Республіки Білорусь суперечать статтям Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року (СНД), статті Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року і є дискримінаційними і недружніми”, – сказано в повідомленні.

Щодо вантажівок, мито вводять на нові дизельні і напівдизельні авто повною масою більше 5 тонн, але не більше 20 т, і повною масою більше 20 т (за винятком автомобільних шасі з кабіною).

Також 35%-м спецмитом обкладуть імпорт деяких спецавтомобілів, як-от вантажні авто для аварійного ремонту, автокрани, збиральні авто для доріг, поливомийні машини, автомобілі-майстерні, автогідропідйомники.

За даними митниці, в 2020 році в Україну ввезено з Білорусі автобуси на $38 млн (60% від загального імпорту) за цілковитої відсутності експорту.

Вантажівок повною масою 5-20 т з Білорусі ввезено на $10,4 млн, більше 20 т – на $34,13 млн (експорт був відсутній), спецавтомобілів за кодом 8705 10 00 00 – на $4 млн (експорту не було), за кодом 8705 90 80 90 – на $5,76 млн (ввезено на $0,05 млн).

Корреспондент.net

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня