Україна може отримати 500 млн євро від Європейського союзу вже у лютому

Україна може отримати 500 млн євро від Європейського союзу вже у лютому

17:22 Січень 23, 2020

Економіка 2021 3 хвилини

Magyar

Другий транш макрофінансової допомоги Європейської комісії для України може бути наданий у лютому. Як повідомляє «Європейська правда», про це написав у соціальній мережі Twitter брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк. «Ймовірно, що другий і останній транш макрофінансової допомоги Європейської комісії для України, обсягом 500 мільйонів євро, може бути випущений у лютому», – написав він.

Що важливо, домовленість України з Міжнародним валютним фондом щодо трирічної програми також відкриває шлях для отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу.

Про це заявив посол ЄС в України Матті Маасікас. «Таке потрібне і своєчасне укладення угоди на технічному рівні, міжнародне визнання поточних реформ в Україні. Разом із нещодавнім прийняттям закону про боротьбу з відмиванням грошей (остаточний аналіз якого ще триває) має відкрити шлях також до макрофінансової допомоги ЄС», – написав пан Маасікас.

Міжнародний валютний фонд на початку грудня 2019 року попередньо узгодив програму фінансування України на $5,5 мільярда на три роки.

«Ми погодилися з президентом, що економічний успіх України залежить від дотримання законності в країні, скорочення впливу інтересів певних осіб, захисту тих досягнень, які були отримані після очистки банківського сектора України і повернення коштів платників податків, витрачених внаслідок банкрутства банків», – заявляла тоді директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва.

Як відомо, Європейська рада у червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 1 млрд євро.

У грудні Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням у квітні 2033 року.

Щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги, Україні необхідно ухвалити законодавство про фінансовий моніторинг, а щоб почати вибірку коштів, країні потрібно буде перебувати в програмі МВФ.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду завершила свою роботу в Україні 22 листопада минулого року. 

У підсумку в МВФ акцентували увагу на продовженні виваженої економічної політики. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук по завершенню місії МВФ оцінив перемовини з місією Міжнародного валютного фонду як конструктивні. А міністр фінансів Оксана Маркарова заявляла, що планує припинити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, щоб Україна з 2023 року забезпечувала себе сама.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня