В Єгипті розпочалася «золота лихоманка»

В Єгипті розпочалася «золота лихоманка»

18:02 Квітень 28, 2021

Економіка 2201 5 хвилин

Magyar

Після того, як наприкінці 2019 року в піску Східної пустелі Єгипту було виявлено величезне родовище золота, Каїр послабив жорсткість правил щодо гірничо-видобувної промисловості і встановив більш вільні правила для іноземних компаній, які інвестують у видобуток дорогоцінних металів. І така тактика спрацювала блискавично, оскільки серед зарубіжних перспективних інвесторів цього року в країні спостерігається неабияка конкуренція, – передає інформаційний портал Origo.

Неприхованою метою реформування урядом єгипетським гірничодобувної галузі є збільшення використання багатих запасів корисних копалин у країні шляхом залучення іноземного капіталу. Міністерство нафти та корисних копалин Єгипту заявило, що в нещодавно виявленому родовищі в 1 мільйон унцій міститься до 95 відсотків золота, яке можна видобути. За попередніми оцінками, за сьогоднішніми цінами на золото вартість цінного металу складає близько 1,8 млрд доларів (приблизно 54 млрд гривень).

Видобуток корисних копалин знову бурхливо розвивається

Хоча за останні роки іноземні інвестиції в нафту та газ в Єгипті зросли, видобувна промисловість майже повністю вимерла.

Тривалий час у країні був лише один комерційний золотий рудник, і цікавим чином не через нестачу дорогоцінних металів, а скоріше завдяки заплутаній бюрократії, суворим правилам для іноземних компаній та високим податкам. Однак величезний міжнародний ентузіазм, що з’явився на нових майданчиках, зробив неминучим зміну єгипетських правил гірничого-видобувної галузі. Якщо раніше всі гірничодобувні компанії повинні були укласти контракти з урядом щодо їхньої діяльності, поправки 2019 року скасували це положення і навіть максимізували державні роялті на родовища для компаній на 20 відсотків.

І такий крок у свою чергу приніс за собою бажаний ефект, оскільки за один рік країна підписала п’ять контрактів на розвідку золота, а в листопаді минулого року додатково присудила 11 компаніям 82 пошукові блоки. Вони варіюються від стартапів до таких гігантів, як Barrick Gold Corporation. Уряд Каїру підрахував, що більш сприятливі правила можуть залучити до 2030 року нові інвестиції у пошукові роботи в гірничодобувній та енергетичній галузях.

Запропоновані для видобутку золота блоки знаходяться у Східній пустелі, регіоні площею близько 220 000 квадратних кілометрів, яка на заході межує з долиною річки Ніл, на півночі з дельтою річки, на сході з Червоним морем і на півдні продовжується Нубійською пустелею.

Геологічні дослідження попередньо підтвердили, що так званий арабсько-нубійський щит, безперечно, є однією з найцінніших насичених мінералами територій у світі.

Шлях золота

Видобувний проект триває від відкриття шахти до власне видобутку, і весь процес може зайняти в середньому 10-15 років. Це довгий час, але економісти прогнозують, що ціна золота, яка досягла історичного піку в 2020 році, залишатиметься високою у найближчі роки. Тому не дивно, що як єгипетська держава, так і компанії довіряють перспективним рудникам і величезному прибутку. У той же час місцеві екологи дуже стурбовані шкідливими для природи наслідками гірничодобувної промисловості та високими викидами вуглецю в цьому секторі.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня