Світові ціни на продукти досягли семирічного максимуму

Світові ціни на продукти досягли семирічного максимуму

20:03 Травень 7, 2021

Економіка 2161 4 хвилини

Magyar

Середні ціни на продовольство в квітні зросли на 1,7% в порівнянні з березнем і на 30% в порівнянні з квітнем 2020 року.

Ціни на продовольство у світі у квітні продовжили зростання одинадцятий місяць поспіль, досягнувши найвищого середньомісячного значення з травня 2014 року.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), світові ціни на продовольство у квітні 2021 року зросли на 1,7% в порівнянні з березнем і на 30% в порівнянні з квітнем минулого року.

Зокрема, ціни на зернові у квітні зросли на 1,2% в порівнянні з березнем і на 26% в порівнянні з квітнем 2020 року. Найбільше подорожчала кукурудза, тоді як ціни на пшеницю в основному залишалися стабільними.

“На тлі загального скорочення пропозиції кукурудзи та високого попиту, що зберігається, ціни на кукурудзу на 66,7% перевищили показники за відповідний період минулого року і залишаються на найвищому рівні з середини 2013 року”, – зазначили у ФАО.

Середні ціни на рослинні олії зросли на 1,8% проти березневого показника. У той час як соєва, рапсова і пальмова олії подорожчали, ціни на соняшникову олію, навпаки, дещо знизилися у зв’язку з врегулюванням попиту.

Молочна продукція у квітні подорожчала на 1,2%. У ФАО відзначили, що зростання даного показника триває вже одинадцятий місяць поспіль, в результаті чого його значення виявилося на 24,1% вище, ніж у квітні минулого року.

Зокрема, у квітні зросли ціни на вершкове масло, чому сприяв Активний імпорт з боку Азії. Ціни на сир також зросли через високий попит в Азії та менших, ніж очікувалося, обсягів виробництва в Європі.

Також у квітні у порівнянні з березнем на 1,7% зросли ціни на м’ясо, які виявилися на 5,1% вище квітня 2020 року. У світі подорожчали майже всі види м’яса, крім птиці, ціни на яку залишаються стабільними.

Світові ціни на цукор зросли на 3,8% за минулий місяць і виявилися майже на 60% вище показника квітня минулого року.

“Таке підвищення міжнародних котирувань цукру пояснюється активними закупівлями на тлі збільшених побоювань щодо скорочення світової пропозиції в сезоні 2020-2021 років в результаті повільного збирання врожаю в Бразилії та втрат від заморозків у Франції”, – відзначили в ФАО.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня