У долині Рейну виявили величезне родовище літію

У долині Рейну виявили величезне родовище літію

17:19 Травень 10, 2021

Економіка 1034 2 хвилини

Magyar

Родовище, виявлене в долині Верхнього Рейну, дозволить автомобільній промисловості Німеччини відмовитися від імпорту цієї речовини. За словами дослідників, воно настільки велике, що може задовольнити потреби всієї промисловості ЄС та стати незалежною від світового ринку літію, який на сьогодні контролюється Китаєм та Австралією.

Геологи підрахували, що родовище має довжину 300 км та ширину до 40 км на глибині кількох тисяч метрів. Згідно з повідомленнями преси, воно дозволить Німеччині виробляти якісний літій у промислових кількостях.

Німецько-австралійське спільне підприємство Vulcan Energy Resources уже зголосилося на виробництво. Кажуть, видобуток відбуватиметься найбільш екологічним способом. Розпочнуть з будівництва п’яти геотермальних електростанцій, за допомогою яких тривав видобуток: генератори працюватимуть на гарячій воді, збагаченій літієм, що надходитиме з глибини, виробляючи таким чином і електроенергію, а потім літій хімічними засобами відокремлюватимуть від води, залишки якої закачуватимуть назад.

За підрахунками, для цього потрібно 1,7 мільярда євро інвестицій. За планами, 2024-го добуватимуть 15 000 тонн гідроксиду літію на рік, а 2025-го вже 40 000 тонн. Це матиме величезне значення для виробництва електрокарів, попит на які зростає. Особливо з огляду на те, що Німеччина торік імпортувала 5300 тонн літію.

 (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня