Уряд планує погасити частину мільярдного боргу із допомоги безробітним

Уряд планує погасити частину мільярдного боргу із допомоги безробітним

16:12 Червень 3, 2021

Економіка 414 3 хвилини

Мінекономіки підготувало проект постанови Кабінету міністрів про виділення з державного бюджету додаткових 400 млн грн на виплати безробітним. На сьогодні борг із виплат становить 1,2 млрд грн.

Проект розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту в умовах карантинних обмежень з квітня 2020 року ситуація на ринку праці суттєво погіршилася та призвела до фінансової напруги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Забезпечення у 2020 році фінансової стабільності фонду стало можливим лише завдяки виділенню 5,1 млрд грн фінансової допомоги з Фонду боротьби з COVID-19 для своєчасної виплати допомоги по безробіттю (це склало 32% річних видатків на виплату допомоги по безробіттю).

“У 2021 році фінансовий стан фонду залишається нестабільним. Доходи до фонду не забезпечують потребу у видатках (середньоденні доходи складають 61 млн грн, а потреба у видатках – 85 млн грн) “, – йдеться в документі.

Станом на 1 червня 2021 року фінансування допомоги по безробіттю здійснювалось за рахунок поточних надходжень до фонду та коштів державного бюджету в обсязі 700 млн гривень.

Обсяг видатків Фонду на виплату допомоги по безробіттю знаходиться під впливом ситуації щодо чисельності одержувачів допомоги по безробіттю. Середньомісячна чисельність одержувачів допомоги по безробіттю з початку року склала 386 тис. осіб, що на 13% перевищує відповідний показник минулого року. Станом на 31 травня 2021 чисельність одержувачів допомоги по безробіттю складає 327 тис. осіб.

“Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю у 2021 році, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже на сьогодні є затримка з фінансування допомоги по безробіттю у сумі 1 206,9 млн грн, необхідно виділити фонду фінансову допомогу на безповоротній основі у сумі 400 000 тис. грн”, – йдеться в документі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня