Президент Сальвадору хоче зробити біткоїн офіційною валютою

Президент Сальвадору хоче зробити біткоїн офіційною валютою

11:30 Червень 9, 2021

Економіка 658 2 хвилини

Magyar

Президент Сальвадору Наїб Букела оголосив, що подасть у середині червня на розгляд парламенту законопроєкт про легалізацію біткоїна як платіжного засобу. Якщо парламентарії схвалять цю ініціативу, країна першою у світі легалізує криптовалюту.

Республіка Сальвадор першою у світі збирається зробити біткоїн легальним платіжним засобом, повідомив її президент Наїб Букела.

«Наступного тижня я подам до конгресу законопроєкт, який зробить біткоїн законним платіжним засобом у Сальвадорі поряд із американським доларом. У короткостроковій перспективі це створить робочі місця, забезпечить фінансову інклюзію тисячам людей, які сьогодні перебувають за межами формальної економіки», – заявив він.

За словами 39-річного президента, у центральноамериканській країні, де проживає 6,4 мільйона людей, цей крок забезпечить доступ до банківських послуг для величезної кількості громадян. На сьогодні 70% населення Сальвадору не мають банківських рахунків. Водночас 20% ВВП країни забезпечують громадяни, які працюють за кордоном, таким чином у державу щороку надходять чотири мільярди доларів (близько 113,7 мільярда гривень).

Ще одна важлива мета президента полягає в залученні інвестицій у країну. Букела зазначив, що максимальна капіталізація біткоїна становить 680 мільярдів доларів, і вкладення навіть 1% цих коштів збільшило б ВВП Ель-Сальвадору на чверть.

Через непередбачувані та величезні коливання обмінного курсу біткоїна експерти вбачають у цій ідеї значний ризик.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня