Хорватія планує перейти на євро через два роки

Хорватія планує перейти на євро через два роки

11:00 Липень 6, 2021

Економіка 850 3 хвилини

Magyar

За словами прем’єр-міністра Хорватії, введення євро в країні принесе багато переваг її громадянам та економіці.

Хорватія готова ввести в обіг євро з 1 січня 2023 року, заявив прем’єр-міністр Андрей Пленкович на засіданні Національної ради з питань введення євро.

«Вступ до єврозони – це зобов’язання, яке Хорватія взяла на себе договором про вступ до ЄС», – сказав Пленкович, додавши, що введення євро принесе чимало переваг громадянам та економіці. Серед них, зокрема, усунення валютного ризику й витрат на конверсію, зниження процентних ставок і зростання кількості інвестицій, а також збільшення можливостей фінансування ринку капіталу та покращення кредитного рейтингу країни. Пленкович додав, що цей крок сприятиме також експорту та приїзду туристів з країн єврозони.

Борис Вуйчич, голова Національного банку Хорватії, повідомив, що з п’ятниці на сайті euro.hr можна голосувати за те, які національні символи повинні прикрашати хорватські монети євро. Громадяни мають можливість обрати з п’яти мотивів: місто Дубровник, карта країни, червоно-біла картата хорватська саховниця, каліграфія гальголітів та символ куниці, що наразі використовується на національній валюті.

Хорватія подала заявку на членство в Європейському механізмі валютних курсів (ERM-II) на початку липня 2019 року. Щоб перейти на євро, країна повинна відповідати всім Маастрихтським критеріям. Зокрема дефіцит державного бюджету не має перевищувати 3% ВВП; державний борг повинен становити менше 60% ВВП; державі протягом двох років треба брати участь у механізмі валютних курсів та підтримувати курс національної валюти в заданому діапазоні; рівень інфляції не має перевищувати 1,5% середнього значення трьох країн – учасниць ЄС з найбільш стабільними цінами; довгострокові відсоткові ставки по державних облігаціях не повинні перевищувати 2% середнього значення відповідних ставок у країнах із найнижчою інфляцією.

 (kitekinto.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня