НБУ підвищив облікову ставку

НБУ підвищив облікову ставку

15:48 Липень 26, 2021

Економіка 393 2 хвилини

Magyar

Національний банк України підвищив облікову ставку на 50 базових пунктів до 8%. Із 14 нещодавно опитаних аналітиків 10 очікували, що з квітня базовий рівень облікової ставки залишатиметься на рівні 7,5%.

У червні центральний банк утримував базову ставку на рівні 7,5%, незважаючи на зростання споживчих цін до 9,5% у травні, порівняно з 8,4% у квітні та 6,1% на початку року.

Згідно з даними, які публікувалися відтоді, у червні, як і в травні, інфляція становила 9,5%. Однак інфляція споживчих цін у червні сповільнилася до 0,2%, тоді як у травні поточного року вона сягала 1,3%.

Експерти очікували, що процентні ставки залишаться на тому ж рівні, адже вважали, що якщо центральний банк не підвищив процентні ставки в червні, не взявши до уваги зростання споживчих цін у травні, то точно не підвищить їх, незважаючи на уповільнення зростання споживчих цін.

Причиною того, що центральний банк підвищив процентні ставки в четвер, стало чергове прискорення зростання споживчих цін у липні. Згідно з рішеннями щодо процентних ставок, інфляційний тиск посилився, і підвищення ставки було спрямоване на повернення інфляції до 5-відсоткової цілі, досягнення якої заплановане до 2022 року.

Цьогоріч центральний банк (разом із рішенням, прийнятим у четвер) підвищував процентні ставки тричі.

Джерело: (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня