У Мінекономіки назвали причини різкого зростання цін

У Мінекономіки назвали причини різкого зростання цін

15:10 Серпень 3, 2021

Економіка 502 2 хвилини

Magyar

Збереження річної інфляції в Україні у червні 2021 року на рівні 9,5% є результатом дії двох визначальних факторів. Це вплив зовнішніх цін та невизначеність щодо чергової хвилі пандемії. 

Про це повідомляється на сайті Мінекономіки, там зазначається, що у червні дещо послабився основний фактор зовнішніх цін, переважно, на харчові продукти та енергоносії.

“За поточної специфіки попиту, у якому, з одного боку, усе ще зберігається стале концентрування на харчових продуктах, з іншого, – починають активізуватись витрати, що відкладались упродовж карантинного часу (туризм, готелі, громадське харчування тощо), рівень річної споживчої інфляції лишається високим”, – йдеться у повідомленні.

По-друге, зазначили у міністерстві, наразі вітчизняна економіка, як загалом і світова, поступово виходить умов, які обмежують активність. Водночас зберігається певний рівень невизначеності на перспективу з огляду на очікування щодо чергової хвилі пандемії. Це так само зумовлює вищий рівень інфляції.

“Очікується, що найближчим часом дефляція або значно стриманіша траєкторія зростання цін на продовольство в літні місяці, за умови певної диверсифікації споживчого попиту на тлі поступового відновлення рівня економічної активності, забезпечить загальне уповільнення інфляції”, – зазначили в Мінекономіки.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня