Занадто багато туристів: Амстердам вводить обмеження

Занадто багато туристів: Амстердам вводить обмеження

18:29 Серпень 12, 2021

Економіка 1550 3 хвилини

Magyar

Обмеження туризму означає скорочення приблизно на 10% порівняно із середнім туристичним потоком. Захід спрямований на зменшення заторів, викликаних масовим туризмом у столиці Нідерландів.

Ініціаторами цього обмеження стали жителі міста: близько 30 000 чоловік підписали петицію із закликом зменшити кількість можливих відвідувань до 12 мільйонів ночівель на рік. Міська рада пішла людям назустріч, але не до кінця, зробивши квоту на 20 мільйонів.

Цей обсяг буде на 10% менший за рівень до пандемії. Так, у 2019 році Амстердам зареєстрував майже 22 млн ночівель туристів. Зверніть увагу, ідеться не про кількість гостей – їх могло бути й менше. Статистичне відомство підрахувало оплачені місця в готелях, хостелах та апартаментах. Водночас треба враховувати тих мандрівників, які були в місті проїздом або задля економії зупинялися в передмісті, де житло дешевше.

У період пандемії коронавірусу туризм практично «обвалився». Не дивно, що, навіть вводячи обмеження, влада все одно прагне залучити в місто каналів зайві гроші.

Згідно з новим положенням, Амстердам має надавати дані про кількість ночівель один раз на рік. Як тільки максимальне значення буде перевищене, влада зобов’язується втрутитися. Можливі заходи передбачають підвищення туристичного податку та обмеження оренди приватних квартир, наприклад, тих, що здаються через Airbnb.

До речі, те, що зараз відбувається в Амстердамі, не новина. До пандемії місто різко посилило правила для таких платформ бронювання житла, як Airbnb. Кількість місць у готелях було обмежено, а екскурсії по історичному центру скасовано. Міська рада розглядає також можливість заборонити в кафе продаж туристам легких наркотиків.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня