Чи отримає українська профтехосвіта майже 260 млн гривень на свою реформу?

Чи отримає українська профтехосвіта майже 260 млн гривень на свою реформу?

12:52 Січень 31, 2020

Економіка 6876 4 хвилини

Міністерство освіти і науки цього року планує створити єдину систему професійних коледжів, а також модернізувати їх. Річний бюджет для цього збільшено в понад 5 разів, зазначила у своєму інтерв’ю профільний міністр Ганна Новосад виданню «Новоє время».

За словами очільниці МОН, у 2020 році в бюджеті передбачено 259 мільйонів гривень на реформу професійної освіти. «Дві речі, які ми хочемо зробити у 2020 році. Ми хочемо зробити єдину систему професійних коледжів, яка буде зрозумілою і вступникам, учням, які в них навчаються, і роботодавцям. І друге – ми як уряд будемо інвестувати системно в модернізацію цих професійних коледжів» – пояснила Ганна Новосад.

За словами міністерки, нормативна база для передачі грошей в регіони майже завершена. Проте уряд всіляко заохочує училища та коледжі залучати гроші від третіх сторін.

«Хочемо рухатися спільно з областями і роботодавцями у модернізації тих закладів, які потрібні на ринку… Однією з умов, які ми ставимо областям для отримання цих грошей, це залучення коштів від третіх сторін» – розповіла міністерка освіти.

За словами очільниці відомства, у 2019 році на модернізацію училищ було виділено лише 50 мільйонів гривень.

Крім цього, у поточному році понад 740 закладів профосвіти, що сьогодні працюють в Україні, пройдуть аудит. Його основна мета – отримати дані для побудови оптимальної карти закладів профосвіти, визначити кращих, де можуть бути сконцентровані ресурси держави і учні.

Про це ще у грудні заявляв заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

Передбачається, що аудит складатиметься з двох частин – анкетування закладів та регіональних обговорень.

МОН мало розробити спеціальну анкету, яка має бути розіслана закладам професійної освіти, а також узгоджує зі стейкхолдерами, як саме має проходити аудит.

«Необхідність аудиту в тому, щоб мати об’єктивний зріз серед працюючих закладів. Поставивши усіх в однакові умови оцінки, ми зможемо виявити найбільш спроможних та ефективних. Далі, проаналізувавши результати, ми надамо рекомендації місцевим управлінцям щодо організації роботи мережі. Як результат, конкурентні заклади зможуть отримувати більше ресурсів для розвитку і підготовки учнів», – зазначив із цього приводу заступник міністра МОН Петро Коржевський.

Він також повідомив, що у проєкті анкети напрацьовано технічний блок запитань: загальна інформація про заклад, стан приміщень, наявне обладнання, кількість учнів та педагогів, працевлаштування випускників, зокрема, за фахом. Далі туди увійдуть ще кілька блоків, які характеризуватимуть співпрацю із бізнесом, участь у міжнародних та всеукраїнських проєктах, фінансові надходження та видатки.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня