Дефіцит продовольства у Великобританії стає дедалі гострішим

Дефіцит продовольства у Великобританії стає дедалі гострішим

14:14 Вересень 14, 2021

Економіка 606 4 хвилини

Magyar

Як заявив очільник найбільшої британської асоціації торгівлі продуктами харчування, брак робочої сили в цій сфері набуває таких масштабів, що без перспективи на покращення дефіцит у секторі роздрібної торгівлі продуктами харчування у Великобританії ставатиме дедалі більш відчутним.

Іан Райт, виконавчий директор Федерації продуктів харчування та напоїв (FDF), на одному із заходів повідомив, що в галузі не вистачає близько 500 тисяч працівників, тому модель вчасної доставки, яка раніше забезпечувала стале постачання, більше не працює.

За словами Райта, ще недавно британські споживачі могли розраховувати на те, що знайдуть усе бажане на полицях магазинів та в ресторанах. «Однак це вже в минулому. Не думаю, що така пропозиція повернеться», – сказав виконавчий директор Федерації. Він додав, що ситуація в мережах постачальників продуктів у майбутньому тільки погіршиться і «після цього не скоро або зовсім не покращиться».

Це не означає, що не буде чого їсти, зазначив Райт. Але, наприклад, минулого тижня по всій Східній Англії не вистачало мінеральної води в пляшках, оскільки торгові мережі не мали достатньої транспортної потужності, щоб доставити її та інші продукти в магазини одночасно.

Днями низка мереж ресторанів швидкого харчування, зокрема McDonald’s, заявили, що змушені скорочувати свої пропозиції. Популярна у Великобританії мережа Nando вирішила тимчасово закрити 40 закладів, бо не могла забезпечити безперервне постачання продуктів.

На погіршення ситуації з постачанням звертають увагу і в транспортній галузі. За підрахунками організацій, які представляють її інтереси, у секторі вантажних перевезень Великобританії не вистачає щонайменше 100 тисяч водіїв вантажівок, що призводить до дедалі більшого дефіциту товарів на рівні роздрібної торгівлі, особливо в постачанні продуктів харчування.

Як зазначають у професійних організаціях, одна з причин такої ситуації полягає в тому, що після виходу Великобританії з ЄС (Brexit) багато працівників з Євросоюзу покинули країну.

За оцінками Асоціації автомобільних перевезень, із січня з Британії виїхали 30 тисяч водіїв вантажівок. Членство країни в ЄС завершилося 31 січня минулого року, але до кінця грудня тривав перехідний період, протягом якого діяла більшість попередніх правил торгівлі та зайнятості.

Однак після закінчення перехідного періоду в січні 2021-го Великобританія вийшла також із єдиного внутрішнього ринку Європейського Союзу, що означало запровадження нових правил торгівлі з багатьма дороговартісними адміністративними тягарями для торгових і транспортних компаній ЄС, навіть незважаючи на укладення двосторонньої угоди про вільну торгівлю між офіційним Лондоном та Євросоюзом.

portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня