Світовий банк сфальшував дані про Китай

Світовий банк сфальшував дані про Китай

16:30 Вересень 18, 2021

Економіка 396 3 хвилини

Magyar

Світовий банк припинив публікувати звіт Doing Business про стан та умови ведення бізнесу в різних країнах. Це сталося після того, як поширилася інформація, що дані, використані для його створення, були сфальсифіковані авторами за вказівкою керівництва.

Згідно з повідомленням комісії, яка вивчала порушення, внесені зміни перенесли Китай на сім позицій вище у рейтингу через тиск експрезидента Світового банку Джим Йонг Кіма та тодішньої генеральної директорки Крісталіни Георгієвої, котра наразі очолює Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Звіт Doing Business займає надзвичайно важливе місце в економічному житті, адже майже всі розрахунки й аналіз ризиків, які оцінюють міжнародне бізнес-середовище, використовують дані та рейтинги, що містяться в ньому.

Звіт за 2018 рік покращив рейтинг Китаю на сім позицій, оскільки банк прагнув залучити значний капітал з цієї країни. КНР є третім за величиною акціонером банку після США та Японії.

Водночас у більш сприятливому світлі, ніж реальний, були представлені Азербайджан, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати.

Один із вищих керівників організації визнав, що дані були змінені з геополітичних причин. Георгієва подякувала йому за такі дії як за крок до багатосторонності. Це означало, що вони не розлютили Китай під час вливання капіталу.

Згідно з опублікованими висновками розслідування, дослідники усвідомлювали неадекватність цих кроків, але боялися покарання керівництва.

Глава МВФ не погоджується з результатами проведеного аналізу, зокрема щодо оцінки її особи. За словами речника організації, рада директорів МВФ також вивчає висновки розслідування.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня