Європейський суд зобов’язав Польщу виплачувати 500 тисяч євро штрафу на день

Європейський суд зобов’язав Польщу виплачувати 500 тисяч євро штрафу на день

11:48 Вересень 22, 2021

Економіка 605 3 хвилини

Magyar

Через відмову припинити видобуток бурого вугілля на шахті «Туров» на чесько-польському кордоні Польща буде змушена виплачувати Єврокомісії штраф у розмірі 500 тисяч євро на день, оголосив у понеділок у Люксембурзі Європейський суд.

Польща зобов’язана виплачувати 500 тисяч євро штрафу за кожен день роботи вуглевидобувної шахти «Туров», ідеться на сайті інстанції. На думку суддів, це має змусити країну переглянути своє ставлення до рішення про припинення діяльності підприємства. Але Варшава не згодна з таким вердиктом і відмовляється закривати шахту.

Покарання буде скасовано тоді, коли припиниться видобуток вугілля на шахті «Туров». Однак у Варшаві заявили, що не виконуватимуть розпорядження суду, бо воно ставить під загрозу стабільність польської енергосистеми. «Жодні рішення Європейського суду не можуть вторгатися в питання, пов’язані з основами безпеки країн-членів. Енергетична безпека належить саме до цієї сфери», – ідеться в заяві польської сторони.

Суперечка через роботу шахти почалася в кінці лютого, коли Чехія подала скаргу на Польщу до суду ЄС. Прага вважає, що розширення підприємства спровокує проблеми із забезпеченням водою та завдасть шкоди навколишньому середовищу в прикордонних районах. Суд став на бік Чехії й зобов’язав Польщу негайно припинити всі роботи, поки справа розглядається по суті. Варшава відмовилася виконати цю вимогу.

«Із самого початку ми вважали, що припинення робіт на шахті в Турові поставить під загрозу стабільність польської енергосистеми. Це мало б негативні наслідки для енергетичної безпеки мільйонів поляків і всього ЄС», – сказано в заяві офіційного представника польського уряду Петра Мюллера.

Відмова від вугільної промисловості є одним із головних пріоритетів європейських країн на шляху до «зеленої» енергетики. Близько 48% електроенергії Польща отримує завдяки використанню кам’яного чорного вугілля, 17% – бурого, яке ще більше забруднює навколишнє середовище. На поновлювані джерела енергії припадає лише 25% усієї галузі. На початку червня польська влада піддалася тиску ЄС і закрили вугільну ТЕЦ «Белхатув», розташовану в однойменному місті.

Джерело: Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня