Хорватія планує запровадити євро з 2023 року

Хорватія планує запровадити євро з 2023 року

09:19 Вересень 23, 2021

Економіка 230 3 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович оголосив у понеділок на засіданні Національної ради з питань запровадження євро, де був присутній також віцепрезидент Європейської комісії (ЄК) Валдіс Домбровскіс, що країна готується ввести євро з 1 січня 2023 року.

Домбровскіс підтримує цей план, незважаючи на те, що держава стикається з рядом труднощів. «Я хвалю хорватську владу за політичну волю до запровадження євро вже у 2023 році, і це попри серйозні перешкоди й невдачі, від яких потерпала країна, – заявив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс. – Єврокомісія підтримає її зусилля з реалізації запланованого до зазначеного терміну. Але цього можна буде досягти, тільки якщо Хорватія відповідатиме всім критеріям конвергенції (зближення і злиття) ».

Провідною галуззю хорватської економіки є туризм – вступ до єврозони дуже вигідний для таких країн. Нещодавнє дослідження національного банку показує, що підтримка населенням приєднання до єдиної валюти за останній рік зросла з 41% до 45%.

Під час перехідного періоду Хорватії доведеться виконувати чотири умови: контролювати інфляцію, забезпечувати стабільність державних фінансів та прив’язку існуючої національної валюти до євро на два роки, а також дотримуватися суворих цільових показників за довгостроковими процентними ставками.

Брюссельський політолог Даніель Грос вважає, що з економічної точки зору вступ Хорватії майже нічого не означає, адже вона становитиме дуже маленьку частину економіки єврозони (наприклад, порівняно з Німеччиною економіка Хорватії є в 55 разів меншою і займає 22-ге місце серед 27 країн – членів ЄС). Це більш важливо з політичної точки зору, бо свідчить, що євро залишається привабливою валютою, додав він. Країни поспішають ввести її в себе навіть попри те, що нинішні умови є більш обмежувальними та суворими, ніж були раніше, підкреслив фахівець.

Джерело: Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня