Через зростання цін на газ британські енергопостачальники банкрутують один за одним

Через зростання цін на газ британські енергопостачальники банкрутують один за одним

12:47 Вересень 24, 2021

Економіка 208 4 хвилини

Magyar

Один за одним британські постачальники енергоресурсів банкрутують через рекордно високі оптові закупівельні ціни на природний газ. Одночасно заяву про банкрутство подали два постачальники послуг, Avro Energy та Green Supplier Limited. Перший нараховує 580 тисяч, а другий 250 тисяч роздрібних споживачів, що, у свою чергу, означає, що крах двох компаній зачепить 830 тисяч споживачів.

Клієнти постачальників послуг, які збанкрутували, не залишаться без газу та електроенергії, оскільки відповідно до Закону Великобританії про енергетичні послуги вони повинні забезпечуватись безперервним постачанням доти, доки Національне енергетичне управління (Ofgem) не призначить їм нових постачальників послуг.

Нещодавно шість менших постачальників енергії для житлових будинків у Великобританії стали неплатоспроможними через шестикратне зростання оптових цін на природний газ за один рік.

Таке підвищення закупівельних цін роздрібні торговці не можуть перекинути на споживачів, оскільки у Великобританії існує верхня офіційна межа цін на послуги з енергопостачання.

Генеральний директор Ofgem Джонатан Бреарлі на слуханнях у бізнес-комітету Лондонської палати громад у середу натякнув, що низка банкрутств британських постачальників енергії протягом наступних кількох місяців може вплинути на мільйони споживачів.

Бреарлі сказав наступне: крах сервісних компаній уже торкнувся сотень тисяч споживачів, і ця кількість може продовжувати “зрости набагато вище”.

За словами керівника наглядового органу, незвично, що постачальники послуг у секторі роздрібної енергетики виключаються з ринку, але цього разу різниця полягає у різкому збільшенні витрат на закупівлі, з якими змушені стикатися постачальники послуг.

Останніми днями британські виробники продуктів харчування та роздрібні торговці звернули увагу на небезпеку серйозних збоїв у постачанні продовольства після того, як надзвичайно високі ціни на природний газ змусили кілька хімічних заводів у Великобританії закритись, включаючи два найбільші комплекси добрив.

Побічним продуктом роботи цих заводів є промислово вироблений вуглекислий газ, який використовується виробниками харчових продуктів та напоїв для різних цілей. Серед закритих є два заводи, які належать США, котрі спеціалізуються переважно на виробництві добрив, що відповідають за 60 відсотків вуглецю, що використовується британською харчовою промисловістю, насамперед для збереження якості м’яса в упаковках.

Британська асоціація м’ясопереробників звернула увагу уряду на те, що якщо ситуація не зміниться, то виробництво птиці та свинини у Великобританії може знизитись на 25% уже в п’ятницю, а згодом і повністю припинитися.

Однак у середу уряд оголосив, що він надав десятки мільйонів фунтів у вигляді допомоги відповідним хімічним заводам, які таким чином відновлять виробництво цього тижня, поновивши також постачання вуглецю харчової промисловості.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня