Зона Північного полярного кола може стати причиною енергетичних дебатів у найближчі роки

Зона Північного полярного кола може стати причиною енергетичних дебатів у найближчі роки

15:46 Вересень 29, 2021

Економіка 1607 3 хвилини

Magyar

Дедалі більш захоплюючою сферою для компаній є видобуток нафти і газу в Арктиці. Тим часом багато людей у ​​світі виступають проти того, щоб запускати великі проєкти в цьому регіоні, оскільки вважають за необхідне відмовитися від викопного палива. Через два протилежні підходи використання зони Північного полярного кола може стати важливою темою для енергетичних дебатів у найближчі роки.

Нещодавно організація, яка підтримує енергетичний перехід, опублікувала звіт, де зазначається, що протягом наступних п’яти років нафтогазові компанії збільшать видобуток в Арктиці на 20%, передає Oilprice.com.

Серед них такі гіганти, як «Газпром», Total або ConocoPhillips, які підтримуються капіталом у сотні мільярдів доларів, наданим їм банками та інвесторами. І хоча кілька компаній заявили про своє зобов’язання обмежити фінансування галузі викопного палива, освоєння Арктики здається надто вдалою угодою, наголошується у звіті Reclaim Finance.

У період з 2016 по 2020 рік некомерційна організація виділила 314 мільярдів доларів спеціально для підтримки видобутку нафти й газу в Арктиці. Кошти надійшли від великих банків та провідних менеджерів активів, які вже значною мірою прагнуть досягнути чистого нульового рівня викидів.

Серед найбільших фінансистів, наприклад, американський гігант JPMorgan, який надав 18,6 млрд доларів на підтримку компаніям, що беруть участь у цих роботах, Barclays (13,2 млрд доларів) та Citigroup (12,2 млрд доларів).

З-поміж керівників активів виділяються компанія BlackRock з інвестицією у 28,5 млрд доларів, Vanguard, який надав 21,6 млрд доларів, та Амунді – 12,9 млрд доларів.

Автори звіту наголосили, що хоча чимало великих фінансових компаній у всьому світі прагнуть підтримувати охорону клімату, багато хто продовжує надавати кошти для нових проєктів видобутку нафти й газу. Таким чином, зона Полярного кола може бути особливо чутливою в найближчі роки і навіть стати причиною конфліктів на світовому енергетичному ринку.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня