Венесуела: через жорстоку інфляцію з банкнот «зникають» нулі

Венесуела: через жорстоку інфляцію з банкнот «зникають» нулі

16:35 Жовтень 3, 2021

Економіка 996 3 хвилини

Magyar

У Венесуелі в п’ятницю були введені нові банкноти, які поділили попередні суми на один мільйон у відповідь на жорстоку інфляцію.

Венесуела проводить деномінацію національної валюти, щоб зупинити невтримне зростання цін. Із болівара списують шість нулів. Старі купюри номіналом в один мільйон боліварів будуть обмінюватись на нові з номіналом в один болівар. Найбільшою буде банкнота вартістю в 100 боліварів. Влада сподівається, що реформа так само дозволить спростити бухгалтерський облік та інші грошові операції, які ускладнювалися великою кількістю нулів. Крім того, в обіг вступає національна цифрова валюта.

Новий болівар має на шість нулів менше, ніж грошова одиниця в обігу. Цей крок був необхідним через надзвичайно високу інфляцію, яка мучила країну роками. За 3 роки болівар втратив загалом 14 нулів у ході 3 корекцій.

“Що стосується мене. Єдине, що покращиться, на мій погляд, так це те, що я не буду носити із собою стільки грошей. Наприклад, п’ять доларів можна покласти в кишеню. А ось щоб узяти із собою таку суму в нашій валюті, знадобиться ціла валіза!” – розповів Хосе, водій автобуса.

Постійна економічна криза

Національний банк Венесуели більше не оприлюднює дані про інфляцію, але, за оцінками, щорічний темп погіршення монетарної політики останнім часом перевищив тисячу відсотків відповідно, і вісім років гіперінфляції, ймовірно, стануть світовим рекордом.

„Ця деномінація дуже схожа на дві попередні. Тільки макроекономічний контекст зараз набагато гірший. Ймовірно, 2021 рік стане восьмим роком економічного спаду. За вісім років ВВП Венесуели зменшився на 75%. Але це відбувається через гіперінфляцію, а зараз через високу і стійку інфляцію, двох величезних ворогів деномінації, – розповів експерт Хосе Мануель Фуенте.

Для боротьби з інфляцією центральний банк також запровадив цифрову валюту. Він використовує програму на основі смс для здійснення переказів та платежів.

Затяжна економічна криза пояснюється керівництвом Венесуели санкціями, введеними США.

Джерело: Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня