Країни ОПЕК+ вирішили дотримуватися початкового плану

Країни ОПЕК+ вирішили дотримуватися початкового плану

13:08 Жовтень 6, 2021

Економіка 849 3 хвилини

Magyar

Сировина на світових торгах подорожчала після переговорів між учасниками угоди ОПЕК+. Сторони домовилися не змінювати раніше погоджені плани і в листопаді збільшити нафтовидобуток сумарно на 400 тис. барелів на добу. Такі дії країн – експортерів нафти повинні збалансувати попит і пропозицію на глобальному ринку вуглеводнів. При цьому фахівці високо оцінюють імовірність подальшого зростання вартості нафти.

Після того як ціни на нафту цього року зросли на 50%, ОПЕК+ під тиском таких великих споживачів, як США та Індія, має збільшити запаси.

Міністри країн ОПЕК+ домовилися не змінювати раніше погоджені плани і в листопаді збільшити нафтовидобуток сумарно на 400 тис. барелів на добу, ідеться в заяві групи, опублікованій після міністерських онлайн-обговорень.

У понеділок світові ціни на нафту досягли максимального рівня за останні три роки. У другій половині дня вартість сировини еталонного сорту Brent на біржі ICE в Лондоні піднімалася на 3,4% – до 82 долари за барель. Останнього разу аналогічне значення можна було спостерігати ще в жовтні 2018-го.

«Ми боїмося четвертої хвилі коронавірусу, ніхто не хоче вживати серйозних заходів», – повідомило джерело ОПЕК+ видання Reuters напередодні переговорів у понеділок.

У липні група погодилася збільшити видобуток на 400 000 барелів на день принаймні до квітня 2022 року, щоб поступово припинити існуюче 5,8-мільйоне скорочення, яке є вже значно нижчим за обмеження, що діяли протягом найгіршого періоду епідемії.

Минулого тижня в Саудівській Аравії старший радник президента США Джо Байдена зустрівся із саудівським принцом Мохаммедом бен Салманом, щоб обговорити ряд питань, і заявив, що нафта «викликає занепокоєння». Індія – інший великий споживач нафти – закликала збільшити кількість поставок.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня