ЄС йде на поступки британцям

ЄС йде на поступки британцям

11:28 Жовтень 15, 2021

Економіка 365 6 хвилин

Magyar

Європейський Союз пропонує послабити митний контроль для вирішення напруженості через труднощі із впровадженням протоколу Brexit для Північної Ірландії, – заявив єврокомісар з питань міжінституційних відносин Марош Шефчович.

Як сказав Шефчович, цей захід вплине на широкий спектр товарів із Великобританії, що споживаються у Північній Ірландії, та призведе до скорочення митного контролю приблизно на 80 відсотків та відповідних митних процедур – на 50 відсотків. За його словами, запропонований пакет заходів здатний вирішити проблеми, пов’язані з імплементацією Угоди про Brexit, пов’язані з переміщенням товарів, які будуть транспортуватися з Великобританії до Північної Ірландії.

Комітет пропонує гнучкість для транскордонного переміщення продуктів харчування, рослин і тварин, а також продуктів догляду за здоров’ям, включаючи ліки. Пакет відкриває шлях для вирішення всіх невирішених питань, які ускладнюють імплементацію протоколу, та забезпечує передбачуваність, стабільність та впевненість для людей та бізнесу у Північній Ірландії, – заявив він.

Однак, щоб захистити цілісність європейського внутрішнього ринку, Лондон повинен надати гарантії того, що він буде вказувати, наприклад, шляхом розміщення ярликів, – певний товар призначений для продажу лише у Сполученому Королівстві.

За словами Шефчовича, Євросоюз готовий почати інтенсивну дискусію з британською стороною, щоб прийти до довгострокового і спільного рішення якомога раніше. Крім того, він повинен обговорити в п’ятницю в Брюсселі ці ініціативи з представником британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона по Brexit і міжнародній політиці Девідом Фростом.

Однак уже наприкінці липня комісар ЄС заявив, що Європейський Союз не буде переглядати Північноірландський протокол до Угоди про Brexit, який був ратифікований як Європейським Союзом, так і Великобританією, і наполягав на його реалізації.

У вівторок Великобританія подала до Європейського Союзу пропозицію змінити протокол для Північної Ірландії. Державний секретар Великобританії з питань Brexit Девід Фрост зазначив, що за відсутності угоди британський уряд може навіть в односторонньому порядку призупинити виконання протоколу.

Відповідно до постанови британського уряду в середу ввечері, лише суттєва та глибока поправка до документу щодо Північної Ірландії може вирішити суперечку з Європейським Союзом щодо протоколу.

Зростаюча дискусія між Лондоном та ЄС випливає з того факту, що, відповідно до 64-сторінкового Протоколу Північної Ірландії до Угоди про Brexit, Північна Ірландія залишалася у гармонізованих відносинах з єдиним внутрішнім ринком Європейського Союзу та митним союзом після Brexit.

Згідно з торговельною угодою, укладеною в грудні минулого року між ЄС і Великобританією, Північна Ірландія, яка покинула Євросоюз в складі королівства, залишилася членом митного союзу ЄС. Цей подвійний статус дозволив уникнути появи кордону між Ольстером і Республікою Ірландія, однак зажадав ввести контрольні процедури в північноірландських портах для транспортування ряду товарів з інших частин Сполученого Королівства. Через численні бюрократичні складнощі поставки британської продукції в Північну Ірландію були істотно ускладнені, що викликало невдоволення місцевого населення.

В ЄС наполягають на збереженні фактичного митного кордону між Північною Ірландією й Великобританією в Ірландському морі, щоб уникнути неконтрольованого ввезення британської продукції з Ольстера в Республіку Ірландія, яка є країною Євросоюзу. Протокол гарантує, що межа на самому острові Ірландія повинна залишатися прозорою і вільною від перевірок заради збереження белфастської угоди 1998 року, яка поклала край збройному протистоянню між протестантами-лоялістами і католиками-націоналістами в Ольстері.

Британські експерти побоюються, що труднощі з імплементацією протоколу по Північній Ірландії можуть перерости в повноцінну політичну кризу в регіоні. На тлі невдоволення положеннями протоколу з боку лоялістів, які виступають за тісний зв’язок із Лондоном, перший міністр регіону Арлін Фостер у червні була змушена подати у відставку. На початку квітня в ряді міст Північної Ірландії пройшли акції протесту проти протоколу, які згодом переросли в заворушення і зіткнення з поліцією.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня