У Молдові оголошено державне попередження через нестачу газу

У Молдові оголошено державне попередження через нестачу газу

14:31 Жовтень 17, 2021

Економіка 589 2 хвилини

Magyar

Дефіцит природного газу в Європі стає все більш серйозним, дедалі більше країн стурбовані прийдешньою зимою.

Молдова, наприклад, видала державне оповіщення через зменшення запасів газу, повідомляє RT. Країні не вдалося домовитися з російським Газпромом про постачання енергоносія.

Угода між Молдовою та «Газпромом» спливла у вересні, але сторонам не вдалося домовитися про подальшу співпрацю. Основною причиною цього є те, що Молдова не згодна на ціну 790 доларів за тисячу кубометрів, встановлену Газпромом.

Відповідно до контракту, який закінчився у вересні, російський постачальник продавав природний газ за ціною 200 доларів за тисячу кубометрів, уряд Молдови хотів укласти подібну угоду, але поки що безуспішно.

Віцепрем’єр-міністр Андрей Спіну заявив, що Молдова наразі веде переговори про постачання газу з Румунією, Україною та Росією, щоб уникнути кризи, спричиненої тим, що населення споживає газ швидше, ніж країна може імпортувати.

Молдова не має запасів газу, не побудована інфраструктура для його зберігання, тому країна потребує постійного імпорту газу. Договір пролонгували на місяць, також за трохи вищою ціною.

Проблема Молдови не поодинока в Європі, весь континент зіткнувся з величезною кризою через зростання цін на газ. Це пов’язано зі зростанням попиту та небажанням Газпрому постачати Європі додаткові об’єми.

Джерело: liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня