ВВП України за вісім місяців зріс майже на 3%, — Мінекономіки

ВВП України за вісім місяців зріс майже на 3%, — Мінекономіки

15:09 Жовтень 18, 2021

Економіка 344 2 хвилини

Magyar

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінило зростання ВВП України протягом січня-серпня 2021 року у 2,9%.

Про це йдеться в Огляді економічної активності відомства за підсумками серпня 2021 року.

Згідно з повідомленням, у січні-серпні 2021 року, за розрахунками Мінекономіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) зріс на 2,1% проти 1,3% у січні-липні та падіння на 5,8% за вісім місяців 2020 року відповідно. Зростання ВВП за цей період оцінюється у 2,9% проти 2,1% за сім місяців 2021 року та падіння на 5,7% за 8 місяців 2020 року.

Зазначається, що зростанню ВВП за цей період сприяло сільське господарство, промисловість, будівельна діяльність і транспорт.

Водночас, зауважили у міністерстві, наявне відновлювальне зростання поки не дозволяє говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки, оскільки для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки перебуває під впливом глобальних змін і ризиків.

Серед таких ризиків у Мінекономіки назвали загострення політичних та економічних відносин між окремими державами, зловживання Росією домінуючою позицією на ринку газу і відповідно, істотний вплив на рівень цін, а також розповсюдження нової хвилі коронавірусу в світі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня