Через різке зростання цін на енергоносії у Франції запроваджують талони на бензин

Через різке зростання цін на енергоносії у Франції запроваджують талони на бензин

13:04 Жовтень 19, 2021

Економіка 653 5 хвилин

Magyar

Згідно з останнім оголошенням міністра навколишнього середовища та екологічного переходу Барбари Помпілі, у зв’язку з різким зростанням цін на паливо уряд Франції працює над запровадженням так званих «ваучерів на пальне» за зразком «чеків на енергію». Специфіка та конкретні деталі цього нововведення поки що невідомі.

За словами коментаторів у пресі, уряд Макрона, імовірно, мотивує те, що наступного року у Франції двічі відбудуться вибори, а в Парижі явно побоюються спалаху низки демонстрацій, таких як протести жовтих жилетів, через зростання цін на пальне та енергоносії.

Після того як у Франції у зв’язку з різким зростанням вартості енергоносіїв ціни на пальне досягли і навіть перевищили рівень, зареєстрований у листопаді 2018 року, офіс Еммануеля Макрона, Єлисейський палац та резиденція прем’єр-міністра Жана Кастекса, палац Матіньйон, почали бити на сполох.

Занепокоєння керівництва держави, за даними преси, може бути пов’язане з тим, що коли відбулося таке останнє зростання цін, спалахнули протести жовтих жилетів і впливали на внутрішню політику Франції з кінця 2018-го до початку 2020 року.

Окрім того, у квітні 2022-го у Франції мають відбутися державні вибори, а через кілька тижнів парламентські. Тож Макрон і Кастекс неодмінно хочуть уникнути протестів, зокрема таких, як виступи жовтих жилетів. У цьому контексті від уряду виступила міністр навколишнього середовища та екологічного переходу Барбара Помпілі.

У понеділок в інтерв’ю для громадського телебачення France2 вона представила останній проєкт уряду Франції. За словами міністра, одночасно зі «скаженими» цінами на енергоносії вибухнули й ціни на пальне, і щоб компенсувати це, уряд планує ввести так звані «ваучери на пальне». Барбара Помпілі додала, що вони працюватимуть з тією ж метою і так само, як запроваджені раніше «енергетичні чеки», за допомогою яких надається регулярна підтримка найбіднішим сім’ям Франції.

Однак, що стосується «паливних ваучерів», точною є тільки власне ідея, а конкретний графік введення ще доведеться опрацювати.

Барбара Помпілі визнала, що наразі критерії запровадження «ваучерів на пальне» не вироблені, а також є труднощі у зв’язку з відсутністю бази даних тих громадян, які їх потребують. Поки що уряд Франції працює над визначенням критеріїв відповідності. Імовірно, буде створено базу даних, подібну до тієї, що вже працює для «ваучерів на енергію».

Тим часом Мішель-Едуард Леклерк, один із найбагатших бізнесменів Франції, власник мережі гіпермаркетів та автозаправок Leclerc, уже оголосив про свою готовність зменшити ціни на паливо задля миру в країні та французьких сімей.

Іншими словами, він також побоюється спалаху серії демонстрацій, подібних до жовтих жилетів, з наближенням виборів.

Тим часом французи почали скуповувати пальне.

Брюссель планує піднімати ціни

У свою чергу, Брюссель планує підвищити ціни на електроенергію та паливо на тій підставі, що необхідно дотримуватися захисту клімату, тоді як вартість газу та електроенергії в Європі значно зростає. Подейкують, що комісар ЄС Франс Тіммерманс просто хоче змусити людей страждати, мовляв, вони повинні менше сидіти в машинах і менше грітися. Тому роздрібні ціни на бензин, електроенергію та газ слід підвищувати. Однак уряд не хоче збільшувати податкове навантаження на транснаціональні компанії, які забруднюють навколишнє середовище.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня