Tesla заборонила клієнтам знімати на відео помилки автопілоту

Tesla заборонила клієнтам знімати на відео помилки автопілоту

12:49 Жовтень 25, 2021

Економіка 532 3 хвилини

Magyar

Нещодавно стало відомо, що Tesla заборонила покупцям своїх автомобілів знімати відео, які показують недоліки та помилки автомобіля.

Про Tesla або хороше, або нічого

Компанія передбачає все це у контракті на використання автопілоту (Full-Self Driving, FSD), який водночас вимагає уваги водія й перекладає на нього відповідальність у разі аварії.

Тобто компанія дозволяє завантажувати та використовувати оновлення FSD лише тим клієнтам, які приймають умови відповідного контракту як обов’язкові.

Контракт передбачає, що користувачі можуть лише «вибірково» ділитися відеоматеріалами про те, як працює FSD, насамперед слід виділяти лише позитивні випадки та приклади. Крім того, договір прямо забороняє дозволяти їхати в автомобілі представникам засобів масової інформації, очевидно, щоб не дати їм можливості записати та опублікувати інформацію про неприємні інциденти.

Тестування автомобіля не дозволене в аварійно небезпечних місцях

Варто також зазначити, що Tesla також дуже ретельно вибирає, кому надавати доступ до автомобіля, оснащеного автопілотом. До програми приймають лише тих претендентів, які зазвичай не їздять на аварійно небезпечних ділянках, згідно із даними, зібраними з їхніх транспортних засобів.

Виходячи з цього, можна припустити, що, якби Tesla не вибирала серед претендентів на доступ до FSD, надавала цю опцію пересічним водіям на звичайних дорогах, автопілот показав би ще гірші результати роботи.

А із системою багато проблем. Адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) нещодавно розпочала чергове розслідування щодо компанії та її технології самокерування, оскільки виявилося, що система автопілоту не розпізнає чіткі видимі та гучні сигнали автомобілів швидкої допомоги та поліцейських через що часто стаються аварії без гальмування.

Автопілот погано впливає і на водіїв

Крім того, нещодавнє дослідження також показало, що технологія самостійного керування Tesla спонукає водіїв автомобілів поводитися більш безвідповідально, ніж зазвичай, які, в принципі, все одно повинні бути готові втрутитися, якщо транспортний засіб вийде з ладу, але вони цього не роблять.

 (pcforum.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня