Китай запровадив обмеження на будівництво хмарочосів

Китай запровадив обмеження на будівництво хмарочосів

11:49 Жовтень 28, 2021

Економіка 317 3 хвилини

Magyar

У Китаї ввели обмеження на висоту хмарочосів, щоб стримати зведення будівель невиправдано велетенських розмірів.

Згідно із заявою від 22 жовтня, оприлюдненою у вівторок на офіційному сайті міністерства архітектури та розвитку сільських районів КНР, міста з населенням менше трьох мільйонів не можуть будувати багатоповерхівки вище 150 м без спеціального дозволу. Для міст з населенням понад три мільйони людей максимальна висота будівель – 250 м.

Хоча надвисокі багатоповерхівки обіцяють переваги більш ефективного використання землі та сприяють розвитку будівельних технологій, економічному і соціальному прогресу, деякі китайські міста нещодавно побудували унікальні на вигляд і особливо високі хмарочоси без оцінки реального попиту на них, зазначає міністерство у своєму повідомленні. Ці будівлі збільшують вартість будівництва та енергоспоживання, а також ускладнюють дотримання в них безпеки.

Міністерство вимагає від місцевих органів влади провести комплексні перевірки існуючих надвисоких хмарочосів, зокрема статичний, енергетичний та сейсмічний аналіз.

У Китаї є кілька хмарочосів, які вважаються одними з найвищих у світі. Найвищою будівлею в країні є Шанхайська вежа заввишки 632 м, за нею йде фінансовий центр Ping An (599,2 м) у Шеньчжені на півдні КНР.

У липні цього року в Китаї вже було видано постанову, згідно з якою не можна будувати хмарочоси вищі 500 м. Відповідні правила з’явилися невдовзі після того, як у травні довелося провести евакуацію з 356-метрової SEG Plaza в Шеньчжені, бо вона почала хитатися. Башту, п’яту за висотою будівлю в місті, нарешті знову відкрили у вересні після демонтажу на її вершині стовпа завдовжки понад 50 м. Розслідування інциденту встановило, що коливання будівлі було викликане сталевою рейкою, яка розхитувалася під час сильного вітру.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня