Компанія BioNTech майже вдвічі збільшила свій дохід

Компанія BioNTech майже вдвічі збільшила свій дохід

12:52 Листопад 10, 2021

Економіка 1927 4 хвилини

Magyar

У січні-вересні німецька біотехнологічна дослідницька компанія BioNTech, яка розробила першу схвалену в Європейському Союзі вакцину від захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (SARS-CoV-2) Covid-19, отримала майже в сто разів більший дохід, ніж у попередньому році.

Згідно зі звітом, оприлюдненим у вівторок, технологічна компанія-стартап, запущена в 2008 році, повідомила про дохід у розмірі 13,444 мільярда євро за дев’ять місяців проти 136,9 мільйона євро роком раніше. Майже 100-кратне збільшення пов’язане насамперед із швидким збільшенням поставок вакцини від Covid-19, – йдеться в повідомленні.

Компанія отримала прибуток після сплати податків у розмірі 7,126 мільярда євро за три квартали, у порівнянні зі збитком у розмірі 351,7 мільйона євро роком раніше, використовуючи вакцину, засновану на технології під назвою інформаційна РНК (іРНК), яка була розроблена всесвітньо відомим угорським дослідником Каталін Каріко.

Вакцина проти Covid-19, що продається під торговою маркою Comirnaty, є першим продуктом BioNTech. За їхніми підрахунками, до кінця року буде виготовлено 2,7 мільярда доз, і вони можуть продати 2,5 мільярда доз. Прибуток компанії після оподаткування може становити приблизно 9 мільярдів євро, а загальний обсяг продажів може становити від 16 до 17 мільярдів євро, – йдеться в новому звіті. Наразі офіційна оцінка доходу компанії становить 15,9 мільярда доларів.

Через дев’ять місяців BioNTech цього року стала найприбутковішою фармацевтичною компанією Німеччини. Американський партнер Pfizer, який займає левову частку дистрибуції Comirnaty, нещодавно підвищив свій прогноз щодо доходів від продажу вакцин із 33,5 мільярда доларів до 36 мільярдів доларів. Тому багато експертів очікували, що BioNTech підвищить свої прогнози ще сильніше.

Однак відносини між двома компаніями складні, – підкреслив німецький діловий журнал Handelsblatt. Як зазначили у виданні, BioNTech продає вакцини лише в Німеччині та Туреччині, тому невелика частина доходу надходить від цього. Левову частку становлять гонорари премії, отримані від Pfizer після продажу. У період із січня по вересень із 13,444 млрд євро виручки ця частка становила близько 9,8 млрд євро.

Спочатку спеціалізувавшись на розробці препаратів для лікування раку, BioNTech на першому етапі своєї історії, – до пандемії коронавірусу, – працював переважно за рахунок венчурного капіталу та постійно приносив збитки, як це часто трапляється в секторі біотехнологічних стартапів. Його основними власниками – із приблизно 50-відсотковим пакетом акцій – є засновники Томас і Андреас Стрюнгманни. Брати з Німеччини, які вважаються одними із найбагатших людей світу, стали мільярдерами завдяки успіху їхньої фармацевтичної компанії Hexal.

Каталін Каріко, яка стала всесвітньо відомою завдяки вакцині від Covid-19, приєдналася до компанії, де працює близько 1500 людей в 2013 році.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня