Понад 10 країн заборонили  імпорт української птиці через пташиний грип

Понад 10 країн заборонили імпорт української птиці через пташиний грип

18:17 Лютий 26, 2020

Економіка 2022 3 хвилини

Magyar

Імпорт курятини з України у зв’язку зі спалахом пташиного грипу, зафіксованим у Вінницькій області в січні, заборонили понад десяти країн.

Японія, Корея, Азербайджан, Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія та інші, повідомили в агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП).

Згідно з повідомленням компанії у Facebook у середу, заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.

“Україна загалом і підприємства групи МХП, зокрема, діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції. Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України”, – наведено слова радника голови правління МХП із зовнішньоекономічних питань Дмитра Лося.

Крім того, у зв’язку з рішенням ЄС про встановлення правил зонування та регіоналізації з метою відновлення постачань м’яса птиці з України, МХП розраховує на швидке вирішення цього питання.

“Ми впевнені, що слідуючи європейському прикладу, інші країни відновлять імпорт української курятини найближчим часом”, – зазначили у компанії.

У МХП помітили, що згідно з регламентом Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин (World Organisation for Animal Health) після виявлення пташиного грипу Україна має провести повну зачистку території, де було виявлено спалах і оголосити карантин тривалістю в три місяці. У цей час відбувається ретельне спостереження за територією і птахами. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності вжитих країною заходів.

interfax

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня