Нова митниця звітує про 100 днів роботи

Нова митниця звітує про 100 днів роботи

12:09 Березень 26, 2020

Економіка 3461 6 хвилин

Під час карантину здається, що зупинилось усе, за винятком критичної для країни інфраструктури. Але ось результати роботи Нової митниці за 3,5 місяці:

  • Запрацювали 7 сканерів на пунктах пропуску в Ягодині, Краковці, Раві-Руській, Шегинях, Ужгороді, Чопі та Порубному.

Сканери придбали ще у 2018 році. Втім, понад рік вони лежали на складах та покривались пилом, деякі — стояли на пунктах пропуску, але так і не були введені в експлуатацію. Наразі всі сканери працюють: час огляду фури в середньому скоротився з 3-ох годин до 7-15 хвилин.

  • Понад 500 найбільш одіозних співробітників митниці не потрапили до нової Держмитслужби — їх звільнили.
  • Відбулися перші відкриті конкурси на заміщення вакантних посад в Новій митниці. 283 кандидати взяли участь у 37 конкурсах: в середньому — 8 претендентів на одне місце. Зокрема, на голів Одеської та Поліської митниць подалися 58 та 24 кандидати відповідно.
  • Розробили онлайн-калькулятор розрахунку вартості розмитнення авто. Цей онлайн-сервіс у декілька кліків дозволяє порахувати суму податку, яку громадянину необхідно сплатити за ввезення вживаної або нової машини з-за кордону. Також сервіс підтягує дані щодо мінімальної, середньої та максимальної вартості вказаного авто за 2018-2019 роки. У базі доступна інформація про понад 2 300 моделей.
  • Запустили онлайн-систему скарг на роботу Митниці. Вона дозволяє мінімізувати кількість необґрунтованих відповідей, безпідставних перекидань звернень та запитів поміж іншими органами державної влади. Консультанти надають відповідь в електронному вигляді протягом 5 днів. На сьогодні до системи надійшло 2038 звернень, 95% з яких — опрацьовані. Надіслати скаргу можна за посиланням https://cc.customs.gov.ua/ або подзвонивши на короткий номер 1548.
  • Митниця відкриває дані — запустили інтерактивний модуль аналітики https://bi.customs.gov.ua/. Наразі він працює у тестовому режимі: перший розділ, присвячений скаргам, вже у вільному доступі. Тут у декілька кліків можна дізнатись, на роботу якої регіональної митниці скаржаться найбільше; скільки часу йде на опрацювання скарг; наскільки користувачі послуг Митниці задоволені результатом розгляду скарг. На сьогодні порталом скористалися близько 3000 користувачів. Найбільше запитів стосувалися Київської митниці — 245, Галицької — 215 та Одеської — 102. Невдовзі на порталі можна буде знайти інформацію й щодо товарообігу з іншими країнами.
  • Запустили систему онлайн-орієнтувань спільно з правоохоронними органами: відтепер СБУ може надіслати доручення провести митний огляд товарів в електронній формі. Раніше правоохоронці надсилали подібні «орієнтування» у паперовому вигляді і на конкретний митний пост. Відслідкувати кількість та результативність таких “запитів” було неможливо. Це збільшувало кількість зловживань на місцях. Перехід на електронну систему доручень мінімізує ці явища.
  • Провели перший відкритий електронний аукціон через ProZorro.Продажі. Відтепер Митниця має можливість продавати у прозорий спосіб товари, які власник не забрав до закінчення строків зберігання, та які досі знаходяться на складах митниць; які були виявлені під час митного контролю у зонах митного контролю, і власник яких невідомий; від яких відмовились на користь держави; які швидко псуються та мають обмежений термін зберігання.
  • Усі митниці об’єднуються в єдину юридичну особу — у лютому Президент України підписав відповідний закон. На це піде півроку — до вересня 2020 року. Об’єднання дасть можливість швидше звільняти та простіше наймати працівників; після переатестації перевести співробітників на контракти, при цьому підвищивши їм зарплатню; централізувати закупівлі товарів та послуг. Та найголовніше — митниці перестануть бути окремими “князівствами” зі своїми правилами гри.
  • Відновили співпрацю з донорами. Раніше поміж донорських організацій було негласне правило — з митницею справ не мати. Через тотальну корупцію в держоргані. Нова митниця повернула довіру міжнародних інституцій. Натепер завдяки їхній підтримці ми впроваджуємо нові інфраструктурні проекти (зокрема, +12 пунктів пропуску відкриємо до кінця року), якісні кадрові та функціональні зміни.
social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня