Майже півмільйона китайських компаній закрились у першому кварталі 2020-го

Майже півмільйона китайських компаній закрились у першому кварталі 2020-го

08:45 Квітень 7, 2020

Економіка 2086 3 хвилини

Magyar

Майже півмільйона китайських компаній назавжди припинили свою діяльність у першому кварталі поточного року після того, як нова епідемія коронавірусу поставила другу в світі економіку світу на коліна, – йдеться у статті Гонконгської газети South China Morning Post (SCMP), опублікованій у понеділок.

За даними реєстрації компаній, понад 460 тис. китайських бізнескомпаній припинили свою діяльність за перші три місяці цього року. До підрахунку входять компанії, яких позбавили ліцензії на експлуатацію, а також ті, які припинили свою діяльність самостійно. В експортному секторі свою діяльність припинили 26 000 компаній.

За той самий період темпи відкриття нових підприємств значно сповільнилися: із січня до березня було зареєстровано близько 3,2 мільйона нових компаній, що можна вважати зниженням на 29 відсотків у річному обчисленні. Більшість нових підприємств розташовані в традиційних економічних центрах Китаю, включаючи провінцію Гуандун на півдні країни, майже половина з яких займається товарообігом чи роздрібною торгівлею.

Хоча центральне керівництво Китаю наполягає на досягненні своїх економічних цілей на цей рік, аналітики побоюються, що китайська економіка може закінчитися рецесією в першому кварталі. Якщо це трапиться, то це буде вперше з 1976 року. З цієї причини економісти ведуть дискусії на рахунок того, чи доцільно було б установити для Китаю ціль щодо валового внутрішнього продукту (ВВП) 2020 року.

Сьогодні Чін, експерт комітету з питань грошово-кредитної політики центрального банку Китаю, заявив, що Пекіну слід відмовитися від мети на тлі невизначеності, викликаної епідемією. Сьогодні він сказав: поки епідемія вирує у США та Європі, зростання ВВП навіть між 4 і 5 відсотками буде важко досягти.

Економіст Китайської академії наук Ю Юнг-тінг навпаки – вважає встановлення мети необхідною умовою економічного зростання, але додає, що воно має бути реалістичним, – пише SCMP із посиланням на китайський портал фінансових новин Caixin.

Наприкінці березня Світовий банк знизив прогноз економічного зростання Китаю цього року з 6,1 до 2,3 відсотка.

Цілі мали бути встановлені керівництвом Китаю на щорічній сесії парламенту, спочатку запланованій на початок березня, проте через епідемію сесію було відкладено, і нової дати для неї ще не встановлено.

Джерело: МТІ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня