Як влада різних країн світу допомагає своїм громадянам під час карантину

Як влада різних країн світу допомагає своїм громадянам під час карантину

17:12 Квітень 30, 2020

Економіка 5284 10 хвилин

Magyar

Практично у всіх країнах світу зафіксовано спалах Covid-19, а у дуже  багатьох введений карантин. Через нього безліч компаній закрилися, а сотні тисяч і, навіть, мільйони людей стали тимчасово безробітними і, відповідно, залишилися без будь-яких засобів до існування. Тож влада багатьох країн світу взялася допомагати своїм громадян надаючи їм різну допомогу, у тому числі і фінансову. Ми розглянемо поточну ситуацію у цьому питанні на прикладі 7 країн світу – 6 країн, де вірус отримав найбільше розповсюдження і України. І спробуємо порівняти. Отже:

          Україна – допомога 1 000 гривень (близько 37 доларів США станом на 30 квітня 2020 року)

          В Україні нещодавно підвищили мінімальну допомогу з безробіття з 650 до 1000 гривень на період карантину.

          Крім того, пенсіонери, які отримують пенсію менше 5 000 гривень на місяць, отримають додаткову «карантинну» 1 000 гривень. Таку ж доплату отримають діти з інвалідністю, соціальні пенсіонери та інваліди дитинства.

Без уваги не залишили і українських медичних працівників, які працюють із зараженими Covid-19 і тими, у кого вірус підозрюють.

          Додаткові виплати надали і представникам Центру екстреної медицини, лікарям, які працюють на швидкій, санітарам, дезинфікуючим автомобілі. Таким чином, лікарі Центру отримують премію в розмірі 9 800 гривень, фельдшери – 5500 гривень, санітари – 1900 гривень.

          США – допомога від 500 до 1200 доларів (100 доларів США=2697,14 грн (станом на 30 квітня 2020 року)

          Жителям Сполучених штатів Америки (країни, яка знаходяться на першому місці у світі за кількістю інфікованих – авт.)  передбачена разова виплата в розмірі 1 200 доларів. Крім того, допомогу з безробіття збільшили до 600 доларів в тиждень.

          Але це стосується тих, чий дохід нижче 75 000 доларів на рік. Громадяни Америки з дітьми молодше 17 років також отримають по 500 доларів на кожну дитину.

          У США сьогодні діє така система: чим вищий дохід людини, тим на меншу суму в якості допомоги він може розраховувати. Так, наприклад, американець, який в рік заробляє більше 99 000 доларів, не може претендувати на «антикоронавірусні» виплати.

          Іспанія – допомога у 500 євро (100 євро=2924,24 грн (станом на 30 квітня 2020 року)

          Уряд Іспанії, яка також потрапила у коронавірусну катастрофу (наразі є другою у світі за кількістю інфікованих) затвердив систему базового доходу для своїх громадян під час карантину. Це означає, що держава повинна виплачувати кожному жителю країни певну суму незалежно від того, чи працює він чи отримує соціальні пільги та інші доходи.

          Матеріальну допомогу ж почнуть надавати з травня на постійній основі. Її отримуватимуть сім’ї з найменшим доходом. Всього гроші виплатять одному мільйону домогосподарств.

          Точний розмір виплат поки офіційно не називають. Але, за даними El Pais, чиновники обговорювали суму в розмірі 500 євро.

          Італія – ​​допомога від 100 до 1 300 євро

          Влада Італії – одного з лідерів європейського розповсюдження коронавірусу (сьогодні Італія на загальному третьому місці у світі за кількістю інфікованих), фінансово допомагає своїм громадянам на різних рівнях: підприємцям, працівникам за контрактом і безробітним.

          До прикладу, тим хто працює за контрактом, офіційно виплачують допомогу по безробіттю. Всі ті, хто отримує зарплату в розмірі не вище 2 100 євро без вирахування податків, мають право отримувати 900 євро в місяць. Ті, хто отримує зарплату більше, ніж 2 100 євро без вирахування податків – одержують 1 300 євро у місяць в якості допомоги.

          Всі виплати за позиками і іпотечних кредитах бізнесу і населення припинені. Їх покривають державні гарантії для банків. Батькам, які купують планшет або комп’ютер для дистанційного навчання своєї дитини на суму до 500 євро, повертається 80% від всієї суми.

          Крім того, громадяни, які хоч кілька днів пропрацювали в березні (тоді вже почалася епідемія), зможуть отримати 100 євро. Всім медикам і лікарям, які працювали у період пандемії, доплатять 1 000 євро.

          Сім’ям безробітних або тих, кого незаконно звільнили, передбачена допомога в розмірі 180 євро на одну людину.

          Підприємці отримують одноразову виплату в розмірі 600 євро. Також всім підприємцям пропонують кредити на суму до 25 000 євро під 1,5% з виплатою в 72 місяці.

          Франція – допомога від 500 до 2000 євро

          У Франції (4 загальне місце у світі) затіяли масштабну програму соціальних виплат і гарантій у зв’язку з економічною кризою. Співробітникам невеликих фірм, які закрилися через карантин, влади держави відшкодують від 85% до 100% заробітної плати. Підприємці ж можуть тимчасово не виплачувати податки і вносити плату за оренду. Також підприємці можуть подати заявку на кредит.

          Крім того, жителі країни можуть розраховувати на фінансову допомогу в розмірі 1 500 євро. Також 2 000 євро може надати місцева влада.

          Що стосується безробітних, чиї права минули в березні, вони мають право на компенсації по безробіттю на період всього терміну карантину.

          Без уваги не залишили і медичних працівників. Премія в розмірі 1 500 євро буде виплачена співробітникам, які працюють з хворими Covid-19 в лікарнях, які найбільше постраждали відділеннях. Стільки ж виплатять і персоналу служб, який приймає пацієнтів. Весь інший медичний персонал отримає премію в розмірі 500 євро.

          Великобританія – допомога 2 500 фунтів стерлінгів (100 фунтів стерлінгів=3347,15 грн (станом на 30 квітня 2020 року)

          Британська влада розробили нову схему забезпечення життя. В її рамках сім’ям медичних працівників, які померли в ході боротьби з пандемією Covid-19, виплатять 60 000 фунтів стерлінгів (близько 75 000 доларів).

          Крім того, самозайняті громадяни Великобританії (сьогодні знаходиться на 5-му місці у рейтинзі розповсюдження) можуть подати на оподатковуваний грант уряду, який дає можливість отримати 80% від середньої місячної прибутку за останні три податкових року. Такі виплати складуть до 2 500 фунтів стерлінгів на місяць (близько 3 100 доларів).

Але є одна умова: розраховувати на такі виплати можуть люди з річним доходом не більше 50 000 фунтів стерлінгів, які платили податки. Також важливо, щоб не менше 50% їх доходу надходило від самозайнятості.

Виплати ж почнуть зараховувати з червня.

          Німеччина – 5 000 євро і більше (за потреби)

          Федеральний уряд Німеччини (6 місце у світі за кількістю інфікованих)  – визнаного лідера у боротьбі з Covid-19,  затвердив пакет допомоги для підприємців і фрілансерів. Громадянам країни виплачують гранти – кошти, які не потрібно буде повертати.

          Так, одноразову виплату в розмірі 5 000 євро отримують самозайняті, індивідуальні підприємці і фрілансери. Невеликі компанії, де працює до п’яти осіб, можуть одержати 9 000 євро. Якщо ж в компанії працюють до десяти співробітників – 15 000 євро. Для отримання безповоротного гранту потрібно заповнити відповідну форму на сайті Investment Bank Berlin.

          Крім того, держава оплачує 60% заробітної плати співробітника підприємства за скорочений робочий день. При наявності дитини у співробітника – 67%.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня