Хорватія та Словенія намагаються врятувати літній туристичний сезон

Хорватія та Словенія намагаються врятувати літній туристичний сезон

17:53 Травень 6, 2020

Економіка 4324 3 хвилини

Magyar

Хорватія та Словенія намагаються врятувати літній туристичний сезон: у Словенії вже наступного тижня можуть відкритися маленькі готелі, а Хорватія планує розпочати сезон 1 червня, або в жодному разі не пізніше 15-го червня, – передають місцеві ЗМІ у вівторок.

Міністр економіки Словенії Здравко Почівальсек після засідання групи експертних оглядів, яку він очолює, заявив журналістам: він рекомендуватиме уряду продовжити  заходи економічного стимулювання після 30 травня, прийняті для полегшення економічних труднощів, спричинених епідемією коронавірусу, у секторі, який найбільше постраждав від введених обмежень, – туризмі. За його словами, туристичним компаніям слід отримувати державну фінансову підтримку щонайменше ще чотири місяці або навіть до кінця року.  Також, на його думку, повинен бути створений спеціальний фонд, який допоможе оживити туризм  субсидіями без відшкодування та пільговими кредитами. У Словенії доходи від туризму становлять 12 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП).

Державний секретар Саймон Зайц підкреслив: попри суворі заходи безпеки, на наступному тижні можна буде відкрити менші гостинні будинки та туристичні бази, місткістю до 30 осіб, а з червня вже й усі інші готелі, санаторії та масштабні туристичні об’єкти. Кабінет міністрів  проконсультується з радою епідеміологів щодо цих питань, – додав він.

За словами Грегора Ямніка, президента Словенської асоціації туризму, якби кордони були відновлені для країн, що мають аналогічну епідеміологічну ситуацію як у Словенії, експлуатація готелів могла б досягти тридцяти відсотків улітку та п’ятдесяти відсотків восени.

Хорватія дуже розраховує на словенських туристів. Після німців найбільше днів та ночей на курортах країни проводять саме словенці. Громадяни Словенії також володіють 120 тис. об’єктами нерухомості, 85 тис. човнів та тисячами орендованих кемпінгів у приморській країні.

Міністр туризму Гарі Капеллі повідомив хорватському щоденнику Jutarnji List, що зі Словенією ведуться серйозні переговори на рахунок спільного рішення щодо безпечних перетинів кордону, і очікується, що хорватсько-словенський кордон, можливо, буде відкрито 1 червня, але в жодному разі не пізніше 15 червня. Він додав: також ведуться переговори з іншими державами – членами Європи щодо відкриття так званих туристичних коридорів. Половина з 20 мільйонів туристів, які відвідують Хорватію, прибувають до країни у липні та серпні. Доходи від туризму становлять майже 20 відсотків ВВП країни.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня