Національний банк України виготовив срібну монету-банкноту номіналом 1000 гривень

Національний банк України виготовив срібну монету-банкноту номіналом 1000 гривень

19:25 Травень 19, 2020

Економіка 4470 3 хвилини

Національний банк України (НБУ) вже завтра, 20 травня випускає сувенірну банкноту зі срібла. Монета відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку України.

          Сувенірну банкноту виготовлено зі срібла 999,9 проби, маса в чистоті – не менше 124,4 г, розміри: 133 × 66 × 1,35 мм, тираж – 300 штук. Елемент оздоблення банкноти – голограма.

          На сувенірній банкноті зображено:

  • портрет Володимира Вернадського (1863–1945) – всесвітньо відомого вченого-природознавця, основоположника комплексу сучасних наук про Землю – геохімії та біогеохімії, мислителя, філософа, першого президента Української академії наук (лицьова сторона);
  • будівлю Президії Національної академії наук України (зворотна сторона).

          Національний банк гарантує високу якість цієї сувенірної банкноти зі срібла, виготовленої на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.

          Реалізація цієї банкноти (у тому числі з першими примірниками сертифікатів) на першому етапі відбудеться через електронні аукціони на Універсальній товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ». Про проведення аукціонів буде повідомлено додатково.

          Не реалізовані на електронних аукціонах сувенірні срібні банкноти надійдуть для продажу через існуючі канали реалізації нумізматичної продукції Національного банку України.

          Нагадуємо, що з 03 червня НБУ введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес.

          «Завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

          Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки у готівці, але й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії тощо)», – повідомляє пресслужба Нацбанку.

          Що цікаво, станом  на  01 квітня 2020 року в  обігу перебувало 179,3 млн банкнот номіналом 10 гривень.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня