Сьогодні Кабмін схвалив ряд законопроектів для стимулювання економіки та допомоги бізнесу

Сьогодні Кабмін схвалив ряд законопроектів для стимулювання економіки та допомоги бізнесу

20:45 Червень 3, 2020

Економіка 605

На своєму засіданні сьогодні, у середу 3 червня Кабінет Міністрів України схвалив низку документів, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес, повідомляє пресслужба уряду.

          У вступному слові на початку засідання прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив присутнім, що протягом останнього тижня було пропрацьовано програму діяльності Уряду. Зокрема, він зазначив наступне: «Разом з комітетами Верховної Ради ми значно підсилили цей документ. Додали до нього чіткі розрахунки, нормативно-правову базу, відповідальних. Це дозволило нам синхронізувати своє бачення по багатьох різних та часто дискусійних питаннях. Проте, на мою думку, головне – це виконання тих речей, які написані в програмі. Бо надто часто ми бачили в документах зростання ВВП на 40%, а в реальному житті фіксували спад і промисловості, і економіки в цілому».

          Денис Шмигаль також повідомив, що на сьогоднішньому засіданні уряд пропонує Верховній Раді підтримати надзвичайно важливу програму «Нові гроші». Цей законопроект, за його словами, «передбачає кредитування на 5 мільярдів гривень для мікро, малого та середнього бізнесу. «Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком».

          «Крім цього, важливо повернутися до програми «5-7-9», яка сьогодні практично стала програмою «0%» і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Ми будемо наголошувати далі, оскільки не всі про це чули. Програма «5-7-9» трансформувалася у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу», – зазначив очільник Кабміну.

          Також, за словами прем’єр-міністра, уряд має намір «ліквідовувати бар’єри, аби більше бізнесів могли приєднатися до програм дешевих кредитів». «Ми будемо прибирати «нереальні» умови щодо питання застави, щодо питання cash-flow, прибутку та цілей використання коштів. Менше контролю і більше свободи для українського бізнесу», – додав Денис Шмигаль.

          Ще один законопроект, який уряд ухвалив з умовою доопрацювання протягом одного дня, дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок. «Це означає менше паперу, менше бюрократії, менше непотрібного документообігу. При цьому буде спрощено доступ до інформації щодо трудового стажу працівників, а це означає, що пенсії будуть тепер нараховуватися автоматично. Це такі речі, які полегшують життя простим громадянам і бізнесу в тому числі», – наголосив глава Кабміну.

          Також було представлено дві постанови уряду, які сприятимуть більшій прозорості, зручності та швидкості у галузі вантажних перевезень та у галузі земельних відносин. «Перша постанова – це  експериментальний проект, згідно з яким дозволи на міжнародні перевезення вантажів будуть отримуватися в електронній формі. Це частина нашої програми по розширенню кількості електронних послуг. На практиці це означатиме менше суб’єктивного фактору, менше взаємовідносин між чиновником та бізнесом, а відповідно, покращення якості послуг та усунення можливостей для хабарів», – заявив Денис Шмигаль.

          Друга постанова, за словами прем’єр-міністра, стосується електронних послуг Держгеокадастру. Цей проект дозволить зробити роботу Держгеокадастру більш прозорою та доступною для людей. «Продовжуємо впровадження принципу екстериторіальності у роботі органів Держгеокадастру, щоб зменшити будь-які прояви корупції.  Відтепер пропонуємо розшити цей принцип екстериторіальності на отримання послуги щодо реєстрації земельної ділянки. Мається на увазі, що громадянин звертається за отриманням послуги по місцю реєстрації, а розглядається заявка в органі іншої області України (усуваємо зв’язок між отримувачем послуги та надавачем). Це можна буде зробити швидше та зручніше (в електронній формі та протягом 7 днів замість 14 днів). З 10 червня пропонуємо запустити цей пілотний проект. Це має ліквідувати корупцію та зробити послуги щодо реєстрації земельної ділянки зручними», – підкреслив очільник Кабінету Міністрів України.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня