Цього року експорт зерна з України може бути меншим

Цього року експорт зерна з України може бути меншим

18:39 Липень 2, 2020

Економіка 3806 3 хвилини

Magyar

Врожай в Україні – великому експортеру кукурудзи та пшениці – має великий вплив на утворення ціни сільськогосподарських культур, що переміщуються в Середземномор’ї. Цього року через несприятливу погоду навесні країна, ймовірно, доставить значно менше зерна на зовнішні ринки, – пише видання MezőHír.

Засуха в Одеській області була особливо великою цього року, тому врожайність осінніх зернових нижча, ніж торік. Площі під кукурудзою продовжують зростати, але врожайність і цієї культури  обіцяє бути нижчою, ніж минулого року.

Порівняно з індексом вегетації останніх 15 років, зелена рослинність в Україні цього року значно слабшає, свідчать супутникові знімки. Згідно зі звітом USDA, Одеська область не переживала такої посухи, як цього року, з 2007-го. Однак тут розташовано 9% площ озимої пшениці та 26% озимого ячменю. В інших регіонах врожайність нижче середнього очікується на основі індексу вегетації.

Ярого ячменю засіяно 1,5 млн га, кукурудзи – 5,4 млн га, що на мільйон гектарів більше, ніж загальна площа ріллі всієї Угорщини. Водночас, нині вже пройшли сильні дощі, вміст води у верхніх шарах ґрунтів знову достатній, а кількість опадів наприкінці червня нарешті досягла і глибших шарів. Однак слабкий старт відобразиться на кінцевому результаті, прогнозується, що минулорічні врожаї кукурудзи в країні не повторяться, очікується середня врожайність на рівні 7 тонн.

Таким чином, урожай кукурудзи очікується на рівні 38 мільйонів тонн, що на 7 відсотків менше, ніж минулого року. За прогнозами, кількість зібраної пшениці досягне 24,7 млн тонн, що на 15 відсотків менше порівняно з 2019 роком. Урожай ячменю може скласти 8,7 млн ​​тонн, на 8 відсотків менше, ніж торік.

За підрахунками аналітиків, обсяги експорту зернових можуть бути наступними:

  • 31,6 мільйона тонн кукурудзи (-9% vs 2019/20)
  • 15,4 млн тонн пшениці (-25% vs 2019/20)
  • 4,6 млн тонн ячменю (-6% vs 2019/20).

mezohir.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня