Протягом тридцяти років ціни на нафту не зростали так стрімко, як у другому кварталі 2020-го

Протягом тридцяти років ціни на нафту не зростали так стрімко, як у другому кварталі 2020-го

08:49 Липень 5, 2020

Економіка 4080 5 хвилин

Magyar

Після весняного обвалу цін вартість нафти зазнала найбільшого підйому за останні 30 років у другому кварталі цього року. Підвищення на 80 відсотків є безпрецедентним із часів війни в Перській затоці, незважаючи на те, що ця сировина все ще залишається в мінусі в цьогорічних обрахунках.

Ціна на нафту Brent зросла більше ніж на 80 відсотків у другому кварталі цього року, що не має аналогів у міжнародному орієнтирі з 1990 року. Тоді в третьому кварталі – під час війни в Перській затоці – вартість Brent піднялась на 142 відсотки.

Тим часом американська нафта WTI піднялася на 91 відсоток у кінці кварталу – в останні дні червня, що також є найбільшим приростом після 131-річного подорожчання в 1990 році, – передає CNBC.

Тим не менш, зростання ціни у другому кварталі цього року ознаменував динамічний відскок від історичних мінімумів, досягнутих навесні. Як результат, показники цього року залишаються досить слабкими: в 2020 році вартість і Brent, і WT i впала на понад 34 відсотки.

Не випадково виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль зазначив: є всі шанси, що 2020 рік стане найгіршим роком в історії світового ринку нафти, а квітень цього року може стати найслабшим місяцем за всю історію.

Навесні цього року (20 квітня) американська нафта WTI також потрапила в негативний діапазон, досягнувши ціни мінус 40 доларів, після чого відбувся значний підйом в історичній перспективі. Хоча ціна акцій Brent не знизилася, вона досягла найнижчого рівня з 1999 року, що спричинило серйозний переляк серед інвесторів.

Тож не дивно, що деякі аналітики кажуть: другий квартал цього року на ринку нафти приніс низку подій, які, як правило, трапляються лише один раз у житті одного покоління. Однак президент S&P Global Platts Мартін Френкел попередив: очікується, що коливання нафтового ринку збережеться в найближчі місяці і вплине на весь світовий енергетичний сектор.

Ще важко передбачити, куди підуть ціни на нафту у другій половині цього року, але існує широкий консенсус серед аналітиків щодо ряду потенційних факторів ризику, які можуть знову перевернути ринок, – у тому числі президентські вибори в США або можлива друга хвиля епідемії.

Щомісячний звіт МЕА, оприлюднений минулого місяця, показав, що попит на нафту в другому кварталі цього року, на який значно вплинули обмеження, запроваджені внаслідок епідемії, був на 17,8 мільйона барелів на добу нижчим, ніж за аналогічний період минулого року.

І хоча, за оцінками МЕА, цей рік може принести найбільше падіння попиту на нафту в історії, такі гіганти галузі, як BP або Shell нещодавно скоротили свої довгострокові прогнози цін на нафту до 2050 року. Тому наразі на фігурантів сектору очікує повільне відновлення ринку нафти в період після епідемії.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня