За два роки Болгарія і Хорватія можуть перейти на євро

За два роки Болгарія і Хорватія можуть перейти на євро

08:45 Липень 13, 2020

Економіка 2421 2 хвилини

Magyar

Після рішення міністрів фінансів Єврозони та президента Європейського центрального банку Хорватія та Болгарія були включені до ERM II (Європейського механізму регулювання валютних курсів), який вважається «передпокоєм» для введення спільної валюти – євро.

Обидві країни можуть ввести в обіг спільну європейську валюту через два роки, якщо зможуть без надто особливих зусиль долучитися до механізму регулювання валютних курсів. Про це заявила Європейська Комісія, хоча, згідно з повідомленнями у пресі, це рішення було очікуваним. Болгарія заявила про намір приєднання в липні 2018 року, а Хорватія – рік потому. Рішення прийнято після вивчення вжитих з того часу країнами заходів.

«Євро – символ європейської єдності, процвітання та солідарності. Це рішення визнає важливі економічні реформи, втілені Болгарією та Хорватією, та підтверджує привабливість єдиної європейської валюти», – заявила у зв’язку з прийнятим рішенням президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Наразі Єврозона охоплює 19 членів, останньою у 2015 році до неї увійшла Литва. Угорщина, зокрема, також взяла на себе зобов’язання запровадити спільну валюту, але це рішення не прив’язане до конкретного часового обмеження.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня