В Україні пропонують зменшити податкове навантаження на працівників IT-індустрії

В Україні пропонують зменшити податкове навантаження на працівників IT-індустрії

14:49 Липень 14, 2020

Економіка 493

У парламенті група народних депутатів зареєстрували законопроєкт № 3799 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії інжинірингу та інженерної справи». У ньому народні обранці пропонують встановити для працівників сфері інжинірингу та інженерної справи ставку ПДФО у розмірі 9%, а ЄСВ – 5%.

Тож, згідно законодавчої пропозиції нардепів, в Україні до 1 січня 2025 року, суб’єкт індустрії інжинірингу та інженерної справи до доходів у вигляді заробітної плати та інших винагород за трудовими договорами (контрактами), нарахованих (виплачених, наданих) працівникам, посади яких відповідають підкласу 2149 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010) професіонали в інших галузях інженерної справи, буде застосовувати ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9%.

Як відомо, в Україні суб’єктом індустрії інжинірингу та інженерної справи вважається суб’єкт господарювання, який надає послуги (виконує роботи) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об’єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об’єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надає консультації, пов’язані із такими послугами (роботами).

Щодо самих видів діяльності в індустрії інжинірингу та інженерної справи, то до них традиційно належать:

  • послуги у сферах архітектури та інжинірингу, послуги з технічного консультування;
  • послуги консультаційні у сфері інжинірингу;
  • послуги у сфері інжинірингу, пов’язані із проектами транспортної інфраструктури.

У разі встановлення контролюючим органом невідповідності діяльності суб’єкта, який застосовує передбачені цим пунктом особливості оподаткування доходів фізичних осіб, критеріям, встановленим цим пунктом, такий платник податків має за весь період невідповідності провести перерахунок податку на доходи фізичних осіб та сплатити до відповідного бюджету недоутриману суму податків.

Суб’єкти індустрії інжинірингу та інженерної справи мають подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву про реєстрацію його суб’єктом індустрії інжинірингу та інженерної справи, який застосовує особливості оподаткування, за 15 календарних днів до початку календарного місяця, з якого зазначений суб’єкт передбачає отримати право на використання особливостей оподаткування доходів найманих працівників.

Тож, на період до 1 січня 2025 року пропонується встановити єдиний внесок для платників-суб’єктів індустрії інжинірингу та інженерної справи, які застосовують особливості оподаткування ПДФО, у розмірі 5% бази нарахування єдиного внеску для працівників, посади яких відповідають підкласу 2149 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010) професіонали в інших галузях інженерної справи, без обмеження бази нарахування єдиного внеску.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня