Через карантин кількість безробітних в Україні зростає

Через карантин кількість безробітних в Україні зростає

19:26 Липень 14, 2020

Економіка 495

Пандемія коронавірусу призвела до найглибшої економічної кризи світу, якої зазнала й Україна. Кожного дня до Держслужби зайнятості звертаються понад 3 тисячі українців, які втратили роботу. Дехто самостійно шукає собі роботу не чекаючи пропозицій.

Карантин не так сильно вплинув на кількість вакансій у сферах торгівлі, ІТ і сільському господарстві. Незмінним є попит на кваліфікованих працівників на виробництві та в медицині. Про це повідомив телеканал “Україна”.

Експерт Андрій Новак зазначає, що в Україні був запроваджений один із найжорсткіших режимів карантинних обмежень, що, звісно, суттєво вплинуло на ринок праці.

“Це (карантин – ред.) призвело до повної зупинки цілих галузей – транспорту, громадського харчування, туризму та інших. Відповідно, у цих сферах підприємства були змушені звільняти працівників, скорочувати зарплати”, – пояснює він.

Так, за даними червневого опитування Work.uа, 6% роботодавців в Україні повідомили про скорочення штату, а 16% тримають співробітників у відпустці за власний кошт.

Та крім закриття бізнесу і кадрових скорочень, на рівень безробіття вплинуло і масове повернення в Україну заробітчан.

“Якщо компанія велика, вона більш стійка до розхитувань, які є наразі, ніж, наприклад, маленький бізнес”, – пояснює Тетяна Пашкіна, експертка ринку праці.

“Є варіант, коли офіційно немовби робити не можна, але сірий ринок потребує працівників. Але це незахищеність”, – додає вона.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня