Сьогодні Кабмін виділив кошти на підвищення зарплат українським медикам на 3500 грн уже з 1 вересня

Сьогодні Кабмін виділив кошти на підвищення зарплат українським медикам на 3500 грн уже з 1 вересня

21:14 Липень 15, 2020

Економіка 540

Magyar

          Кабінет Міністрів України сьогодні на своїму засіданні підтримав ініціативу міністерства охорони здоров’я і виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 року. Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу, повідомляють у пресслужбі МОЗ.

          Про це, зокрема, заявив на сьогоднішньому брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. «Як ви знаєте, 19 червня цього року, з ініціативи МОЗ та на доручення президента, було прийняте рішення щодо системного підвищення зарплати всім медичним працівникам. Відповідно зарплата лікаря в середньому зросте на 3,5 тис. грн, середнього медичного персоналу – на близько 2,5 тис., а молодшого медичного персоналу – на близько 1250 грн. Сьогодні ми виділили конкретний фінансовий ресурс на оплату праці з 1 вересня. Це системне рішення, щоб рухатися до того, аби зарплата медиків була на високому рівні», – підкреслив Максим Степанов.

          Так, за його словами, зарплата зросте у:

  • лікаря (у середньому) – на 3,5 тис. грн;
  • середнього медичного персоналу – на близько 2,5 тис. грн;
  • молодшого медичного персоналу – на близько 1 250 грн.

          «Сьогодні ми виділили конкретний фінансовий ресурс на оплату праці від 1 вересня. Це системне рішення, щоб рухатися до того, аби зарплата медиків була на високому рівні», – заявив Максим Степанов.

          За словами очільника МОЗ ці кошти спрямовуватимуться до:

  • закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ, через МОЗ;
  • закладів охорони здоров’я комунальної власності через НСЗУ (так званий мотиваційний пакет) або структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій.

          До відома, саме 19 червня цього року Кабмін постановив збільшити зарплатню тим медикам, які борються з коронавірусом, до 75% від окладу. «У цьому році ми збільшимо витрати на зарплатню всім медикам сумарно на суму майже 8 млрд гривень…

          Це буде передбачати наступні речі: всім лікарям незалежно від посади пропонуємо підвищити оклад на 75%, середньому медичному персоналу пропонуємо підвищити зарплату у розмірі 50% мінімальної зарпалати, у грошовому еквіваленті – це приблизно 2360 грн. Молодшим медичним сестрам пропонуємо підвищити заробітні плати у розмірі 25% мінімальної, орієнтовно – 1180 грн.

          Зазначу, що таке підвищення зарплат – це тільки початок. Ми плануємо його здійснити з 1 вересня цього року», – оголосив тоді на засіданні Кабміну прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня