Просимо негайного оподаткування – відкритий лист найбагатших людей світу

Просимо негайного оподаткування – відкритий лист найбагатших людей світу

13:31 Липень 16, 2020

Економіка 334

Magyar

Коронавірус підняв на поверхню такі соціальні проблеми, що навіть найбільш щедрі пожертви недостатні для їх подолання. Єдиним рішенням може бути оподаткування багатих.

83 зі списку найбагатших людей світу у відкритому листі просять підвищити для них податкове навантаження, пише Guardian. Мільярдери пішли на цей крок з огляду на кризу, спричинену пандемією коронавірусу. У відкритому листі, котрий отримала і редакція видання, зазначається:

«Сьогодні ми, нижчепідписані мільйонери, просимо наші уряди збільшити податки таких людей, як ми. Відразу. Значно. Назавжди».

Економічні наслідки коронавірусу можуть тривати десятиліттями, а криза може підштовхнути до бідності півмільярда людей. Більше того, нинішня ситуація вказала на соціальні проблеми, які не можна вирішити навіть найбільшими пожертвами. Тому відповідальність урядів полягає в тому, щоб забезпечити гідне фінансування системи охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, йдеться у листі. «А гроші на це можуть забеспечити найбагатші люди планети, наголошують підписанти. – Оподатковуйте нас. Саме це є правильним рішенням. Це – єдине рішення проблеми».

Серед підписантів, зокрема, спадкоємиця Діснея Ебігейл Дісней та Джеррі Грінфілд, засновник компанії з виробництва морозива «Ben and Jerry’s», популярної в США. З ініціативою під назвою «Мільйонери заради людства» (Millionaires For Humanity) виступили організації Oxfam, Римський Клуб та Південнокорейський Human Act.

Міжнародна організація праці ООН заявила в липні, що до цього часу внаслідок пандемії у світі втрачено 400 мільйонів робочих місць із повним робочим днем. Коронавірус може підштовхнути понад півмільярда людей до бідності лише в Африці, заявило міжнародне об’єднання Оксфам у квітні. У січні цього року Оксфам також опублікувало звіт про те, що дві тисячі найбагатших людей світу мають більше грошей, ніж 60 відсотків людства разом, а це 4,6 мільярда людей.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня